Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Softwarové patenty v EU od Jádro - Nerozumím jedné věci - v čem je podstatné,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2003 22:17

  Jádro (neregistrovaný)

  Nerozumím jedné věci - v čem je podstatné, že právě v EU hodlají umožnit tyto patenty? Je-li již teď možné patentovat v USA téměř cokoliv, jaký bude mít taková změna dopad? Nezdá se mi, že by v USA činily problém aplikace a la GNU a Linux v souvislosti patenty. Dál mi chybí nějaké info - "background" jaký vliv má patentování věci/vynálezu v jiných zemích než kde je patent zaregistrován apod...

 • 20. 9. 2003 10:07

  PaD (neregistrovaný)

  Koukni se na nejake ftp servery a tam najdes distribuce pro USA a ostatni svet.

  Je to treba ta zminovana podpora gifu, mp3 a dalsich veci. A jsou i jine drobne rozdily jako sifry, ale ty podlehaji vyvoznimu omezeni a ne patentum, ikdyz jsou take patentovane.

  Vliv to ma. Musi se udrzovat funkcni produkt s i bez techto technologii. Dalsi moznosti je, ze bud to program podporuje a mas smulu v USA (zemi s patentovou ochranou) a nebo nepodporuje a ostatni zeme jsou na tom byty.

  Navic existuje neco jako europatent a ten mame a nebo prave prijmame i my. Takze co rozhodnou v bruselu se tyka i nas (ikdyz nejsme jeste v EU).

  Koukni se treba na stranky mplayeru a precti si jejich 404 uvodni stranku.

  U patentu se (nejcasteji) plati za uziti. A jak chces vybirat tyto poplatky od open-source vyvojaru? A nebo ma byt v takovychto programech upozorneni: Pokud jste z te a te zeme, prosim poslete 3 centy te a te spolecnosti a nebo to zakazte pri kompilaci pomoci volby --only-free. To si neumim predstavit. Free softwaere je svobodny software i v modifikaci a uziti. Pochybuji, ze by se pouzite patenty daly volne upravit a redistribuovat.

  PaD