Samozrejme, ze mysli priblizne ten pocet, kterej je napsanej na oficialnim webu Debianu, ze ano?:) To by se fakt jinak kazdej mohl prit, ze tam ma o ten tisic balicku vic nebo min, podle toho, ktery repository si zrovna prida do source.list.
Pak měla ovšem otázka znít "kolik balíčku má Debian podle údaje na titulní stránce http://www.debian.org/", protože ten údaj je zjevně neaktuální (což je běžné) a není to to, na co se otázka ptá. Mimochodem, přesný počet balíčků je údaj z debian.org, konkrétně lze snadno zjistit na packages.debian.org.
Je tam toho kotroverzného viacej... Čo myslia "oficiálne založenie projektu Linux"? Dátum poslania známeho Linusovho príspevku do comp.os.minix? Alebo sa pod "projektom linux" myslí nejaká distribúcia, alebo userland? Asi len kernel, lebo všetci vieme, že linux je len kernel, a to celé sa volá GNU/Linux :-)
Python bol kedysi prekladaný c++ kompilátorom, aj keď kód nič extra c++ovské nevyužíval. Malo to nejaké dôvody, tie som už zabudol :-)
IIRC ten důvod byl, že to bylo potřeba, aby správně fungovaly moduly napsané v C++ (nevím, jestli to současné verze GCC pořád potřebují nebo ne). A ano, to že jde Python přeložit C++ kompilátorem vlastně znamená, že je v C++ verzi taky...
Aha, tak potom "projekt Linux" vznikol v roku 1996, kedy Torvalds dostal trademark "Linux"... Alebo v roku 1994, kedy ten trademark dostal Della Croce...
Pointa je v tom, že čo je jasné dnes, nebolo jasné v čase "vzniku projektu Linux" - Torvalds len poslal oznámenie, že tu sú zdrojáky (je to oficiálny vznik projektu? trademark si neregistroval, ani projekt nezaložil, len napísal, tu máte zdrojáky niečoho, s čím sa už nejakú dobu hrám), a čoskoro sa kernel distribuoval aj s bashom & spol.
C neni C++, ackoliv naprosta vetsina C kodu lze C++ prekladacem zkompilovat (krome par nejvetsich prasecin :) - technicky to asi je jiny jazyk, byt "zpetne kompatibilni".
neni zpetne kompatibilni, v c++ nejsou otevrene struktury, f(void); znamena v kazdem z jazyku neco jineho, c++ nema komplexni promenne (i kdyz to by asi nebyl problem zaridit, nicmene ve std c++ nejsou, pokud se nepletu) a asi se najdou i dalsi veci, todle je to, co se mi okamzite vybavilo.
Vsak proto jsem to taky napsal v uvozovkach :) Ono C++ myslim ani nepodporuje K&R syntaxi kterou C jeste podporuje (i kdyz to snad uz nikdo nepouziva :). Vetsinu C veci ale v C++ prelozit jde ...
V cem je podle Vas napsan IronPython? Podivate-li se na http://en.wikipedia.org/wiki/IronPython zjistite, ze "IronPython is written entirely in C#", a tedy povazuji otazku za spravnou.
Tak tahle tiskárna určitě pojede. Jela mi ve Windows, ale musel jsem hackovat takže jsem si ovladače musel stahnout z internetu - musel jsem se nabourat na stranku s ovladacem a protoze chteli jen email, tak to slo docela snadno - cca 3hodiny ciste prace a premysleni.
Jinak na tuhle tiskarnu jsem koukal i v tomhlec linuxu.
Jenom musis umet nainstalovat ten ovladac a zjistit na jakej port ji pripojit-to je dost obtizne,ale asi po dvou hodinach na to prijdes.
V pravidlech neni uvedena zadna souvislost mezi spravne odpovezenima otazkama a losovanim. Tudiz se domnivam ze losovat by se melo ze vsech zucastnenych vyjma zamestnancu internet info :))
na otazku "7) Příkaz dd v editoru Vim" neexistuje spravna odpoved, ten prikaz funguje jako crtl-X = cut = vyjmout = presunout text do "schranky", dd ve vimu provadi cut na aktualnim radku!
text je mozne vlozit prikazem p
hm? :-P
pravda ze podle zbylych odpovedi bodu sedm pole{ukončí práci, uloží soubor, smaže aktuální řádek}; nelze odpovedet spatne. T
akto odflaknuta soutez mi silne zavani potrebou udelat hp silne PR pricemz na kvalitu souteze uz neni treba brat ohled. Coz?
No, skutecny delete (bez moznosti vlozeni zpet, undelete samozrejme bude fungovat) nabizi registr "_" (podrtzitko):))
:help "_
8. Black hole register "_ *quote_*
When writing to this register, nothing happens. This can be used to delete text without affecting the normal registers. When reading from this register, nothing is returned. {not in Vi}
Zalezi na modu, kontextu a situaci. dd muze taky do textu vloxit retezec "dd", eventuelne asi i udelat jine zcela necekane veci (podle toho ktere prikazy tomu predchazeji :)
No, tady bych problém nehledal, je jasně napsané, že je řeč o _příkazu_ "dd", a příkazy se zadávají ve standardním režimu, ne v editačním, takže příkaz dd určitě do textu nevloží řetězec dd, ani nespáchá jiné nečekané chování.
"Another drawback of hard links is that they have to be located within the same file system, and most large systems today consist of multiple file systems." (http://en.wikipedia.org/wiki/Hardlink)
Jestliže musí být v rámci jednoho souborového systému, snad to znamená, že v rámci jednoho oddílu. Na jiném oddílu stejného disku může být jiný souborový systém. Nebo ne?
Na jinem oddilu stejneho disku BUDE jiny souborovy system. Nejedna se zde totiz o druh souboroveho systemu, ale o jeho instanci. Takze ano. Znamena to v ramci oddilu.