Hlavní navigace

Názory k článku SQL ve vztahu klient - server

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2000 20:11

  znouza (neregistrovaný)

  Mel bych nekolik vytek. Standard se pise s 'd', ne s 't'.
  Dale si pletete SQL a klientskou cast mySQL serveru. Nikde neni dano, ze prikaz SQL jazyka se ukoncuje ';', tak to pozaduje pouze mysql. Mezi _nejdulezitejsi_ prikazy bych zaradil SELECT, INSERT, UPDATE. Mohou byt lide, kteri pouze budou data vybirat, ne vytvaret datove zazemi (CREATE, ALTER, DROP..).
  Ad VARCHAR. Varchar standardne alokuje tolik znaku, kolik mu zadate, ale pri komprimaci databaze (ktera se provadi bud automaticky nebo manualne - shrink) se pouzije pouze tolik znaku, kolik je skutecne vyuzitych.
  ad INSERT INTO. Nikde nevidim, ze je nutne data vkladat v tom poradi, jak jsou razene sloupce pri CREATE TABLE. Take mixujete uzavirani textovych dat do ' nebo do ', bud pouzivejte jeden nebo druhy znak - lepe '.
  k podmince '='NULL'' ... V ramci cistoty zapisu, a nepleteni si pripadne textove polozky NULL a NULL jako nulove hodnoty doporucuji pouzivat

 • 2. 9. 2013 22:42

  Vlado (neregistrovaný) 88.212.52.---

  Perfektne na pochopenie aj pre uplneho laika. Chvalim hlavne to ako to vie autor jednoducho podat. Dakujem pekne.

 • 17. 1. 2014 20:40

  korem (neregistrovaný) ---.bluetone.cz

  Zdravím,

  díky za super článek...zdá se mi přehledný a napsaný jednoduše, nijak komplikovaně :)

  MYslím že SQL není zas tak těžký jazyk, každopádně se s ním dá velice slušně uživit...já jsem se ho naučil doma a o práce jsem potom neměl nouzi :) (hledal jsem zde http://timone.cz/, kdyby třeba někdo hledal práci)