Dokud jsem v domácím serveru používal obyčejné disky (tedy ne disky určené pro "úložiště"), tak v podstatě žádný disk nepřežil 2 roky. Typicky odešly po 12 měsících.
Přešel jsem na disky určené pro 24x7 běh a od té doby jsem měl jen několik málo selhání. A jakmile odpadly špatné kusy, tak od té doby nic. Teď už to bude pár roků, kdy jsem měnil disk naposledy.