Hlavní navigace

Sun ohlašuje novou beta verzi StarOffice[tm] 6.0

Tisková zpráva 15. 10. 2001

Balík kancelářských aplikací pro více platforem je nyní k dispozici ke stažení. Novinkou je podpora asijských jazyků a formáty souborů založené na XML.

PALO ALTO, Kalifornie 2. října 2001, PRAHA 9. října 2001

Společnost Sun Microsystems oznámila, že beta verze kancelářského software StarOffice[tm] 6.0 office productivity software je nyní k dispozici ke stažení na své webovské stránce. Poslední verze staví na vizi Sunu uvést na trh plnohodnotný levný kancelářský software, který běží na platformách Solaris[tm] Operating Environment, Linux a Microsoft Windows, včetně XP.

Jde o významný krok vpřed ve vývoji takovéhoto software pro více platforem, protože StarOffice je ideální pro menší firmy, vzdělávací instituce, státní sektor a firmy používající více platforem, ale s omezenými investičními prostředky, hledajícími alternativu, jež si mohou dovolit. S více než šesti miliony instalací a deseti miliony uživatelů představuje StarOffice díky své kompatibilitě a použitelnosti stále populárnější volbu pro cenově orientované zákazníky.

„S ohledem na stále klesající rozpočty v podnikových IT odděleních nabízí StarOffice 6.0 uživatelům vysoce kvalitní a přitom levnou variantu kancelářského software“, řekl Mike Rogers, viceprezident Sunu a generální manažer Webtop Applications Group. „Vyvinuli jsme nové funkce, zlepšili univerzálnost a kompatibilitu na základě zpětné vazby od našich existujících uživatelů a komunit vývojářů s využitím OpenOffice.org.“

StarOffice 6.0 – nyní také k dispozici ve čtyřech hlavních asijských jazycích je navržen tak, aby byl jednoduchý a umožnil snadnou výměnu souborů. Využití otevřeného, veřejně dostupného, rozšiřitelného Extensible Markup Language (XML), jako implicitního formátu souborů, umožňuje komukoliv kdekoliv používat nebo vyvíjet nástroje pro práci se soubory StarOffice. Uživatele také potěší robustnější filtry pro import a export souborů Microsoft Office, včetně podpory Office XP, dále přepracovaná dialogová okna, více šablon, grafiky, klipartů a renomovaná nápověda. Verze StarOffice 6.0 v asijských jazycích, známé jako StarSuite 6.0 navíc podporují korejštinu, japonštinu a čínštinu (zjednodušenou i tradiční). Navíc integrované desktop rozhraní bylo odstraněno aby mohla být podporována desktop prostředí jako jsou GNOME, CDE a Windows.

„Vše jsme zvážili a ušetřili přes 1000 dolarů na každého zaměstnance tím, že jsme přešli na StarOffice. Ale tato úspora je teprve začátek.“ říká Tim Payne, viceprezident firmy TMP. „Úspora je pro nás velmi důležitá právě nyní, když jsme malí, ale máme ambice se stát velkou společností, kde úspora nákladů už není tak kritická. Avšak můžete se vsadit, že i potom budeme používat StarOffice.“

Lidé ve vzdělávacím sektoru souhlasí. Buzz Eyler, ředitel pro vzdělávací technologie školského úřadu z Orcutt Union School District v jižní Kalifornii říká: „StarOffice vyhovuje naším potřebám v mnoha důležitých ohledech. Za prvé, je to sada výkonných, plně funkčních programů, jež se dají snadno naučit. Za druhé, vzhledem k nižší ceně si můžeme dovolit dělat věci, jež bychom si jinak dovolit nemohli.“

Již 17000 zákazníků si zaregistrovalo StarOffice 6.0 beta program, přičemž konečná verze je plánována na první polovinu roku 2002.

O produktu StarOffice

Software StarOffice je plnohodnotným kancelářským balíkem pro více platforem. Obsahuje nástroje pro práci s textem, tabulkový procesor, nástroje pro tvorbu prezentací, kreslení, publikování na webu, tvorbu grafů, práci se vzorci a databázovou aplikaci. Je vhodný pro jednotlivce i firmy. Kompletní informace o získání StarOffice 6.0 beta najdete na www.sun.com/sta­roffice.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer ™“, která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 170 zemích světa. Společnost lze najít také na webu na http://sun.com/.

PR kontakt:
Radomír Macek
Marketing Manager GSO
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: 02–33 00 93 11
e-mail: radomir.macek@czech.sun.com

Našli jste v článku chybu?

23. 10. 2001 11:13

platYpus (neregistrovaný)

TEX ruleZ ... !

19. 10. 2001 11:58

jardak (neregistrovaný)

No jasně, místo InDesignu a Quarku Tex, místo Illustratoru kIllustrator a hodinky si nařídím asi tak o hodinu a 6 let nazpátek. A barevný profily budu mít ve xichtě :-))) Tak z toho nic nebude.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

DigiZone.cz: ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube