Hlavní navigace

Tiny Software uvádí novinku Kerio MailServer 5

27. 11. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

PRAHA, 26. listopadu 2001 - Společnost Tiny Software uvádí na trh poštovní server s antivirovou kontrolou emailů Kerio MailServer 5, který směřuje zejména k firmám malé a střední velikosti. Poskytuje ochranu uživatelům před viry a nevyžádanými emaily. Umožňuje přístup k firemnímu mailboxu odkudkoli na světě. V Čechách jsou k dispozici verze pro operační systémy Windows a Linux.

Stěžejním prvkem ochrany uživatelů poštovního serveru je antivirová kontrola všech procházejících emailů. Kerio MailServer 5 podporuje prostřednictvím integrovaného rozhraní antivirové programy světových výrobců, především Eset Software, F-Secure, Grisoft, Kaspersky Labs, Sophos, Symantec a Trend Micro. Ochrana proti virům je zdvojena filtrem příloh emailů, který zásadním způsobem přispívá k poklesu rizika zavlečení infekce a ohrožení dat uživatelů.

Kerio MailServer 5 zohledňuje potřeby uživatelů, kteří potřebují pracovat se svojí emailovou schránkou z různých míst. S firemním poštovním účtem pak uživatel může pracovat jak ze své kanceláře, tak přes webové rozhraní WebMail či poštovního klienta s podporou protokolu IMAP z libovolného jiného počítače. Zároveň může poštu číst na svém mobilním telefonu s podporou WAP. V každém případě má uživatel k dispozici všechny své odeslané a přijaté maily. Přenosy emailů mezi uživatelem a serverem může Kerio MailServer 5 chránit šifrováním.

Kerio MailServer 5 klade důraz na srozumitelné ovládání bez nároků na pokročilou znalost internetové komunikace a zároveň zachovává přijatelnou cenu. Nabízí i funkce pro podporu skupinové práce jako sdílené poštovní schránky, které jsou v současné době dostupné pouze v podstatně složitějších systémech.

V České republice se Kerio MailServer 5 prodává za 12.500 korun pro 20 uživatelů. Server lze rozšiřovat v krocích po 20 uživatelích, k dispozici jsou i cenově zvýhodněné licence pro dalších 100, 250 a neomezený počet uživatelů.

Podrobnější informace o produktu naleznete www.tinysoftwa­re.cz/kms.php, kde zároveň získáte zkušební 30denní verzi.

O společnosti Tiny Software

Tiny Software vyvíjí a prodává software pro síťovou komunikaci na platformě Windows a Linux. Společnost byla založena v Silicon Valley v Kalifornii na jaře 1999. Vývojový tým sídlí v České republice. V roce 2000 dosáhl Tiny Software celosvětových prodejů ve výši 3,5 mil. dolarů. Stěžejními produkty této společnosti jsou síťový firewall WinRoute a poštovní server Kerio MailServer. Firma dnes zaměstnává 35 lidí pracujících v srdci Silicon Valley v Santa Clara, v Paříži, v Letchworthu ve Velké Británii, v Plzni a v Praze.

Kontakt: Dušan Vítek, tel. 02 – 2251 7380, 0603 527 783, e-mail: dvitek@tinysoftware.cz
Tiny Software ČR, Londýnská 53, Praha 2, 120 00

Autor článku