Hlavní navigace

To nejlepší z blogísků na Rootu

1. 4. 2007
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Apríl sice letos vyšel na neděli, ale nás to rozhodně neodradilo. Protože články typu „Linus šel k Microsoftu” už dnes nikoho neberou, rozhodli jsme se vám zpříjemnit první duben něčím úplně jiným - výběrem nejlepších příspěvků z našeho blogovacího systému. Věřte, že konkurence byla skutečně velmi tvrdá.

Následující výběr je sestaven z blogů, které významně porušovaly kodex blogera zejména tím, že jaksi obsahově nezapadaly do zaměření Roota. Přestože jsme je museli z tohoto důvodu smazat, ty nejšťavnatější jsme sbírali, abyste o ně nepřišli. Stojí totiž skutečně za to.

Protože zajímavých nápadů je opravdu hodně, dělíme je interně do několika skupin. I v tomto článku budou tedy rozděleny tak, abyste se mezi nimi co nejlépe orientovali.

(Kvůli autentičnosti jsme citace ponechali ve zcela původním znění.)

1. O koních

Podobných blogů se nám objevuje skutečně neuvěřitelné množství. Obrázků koní jsme za poslední měsíc viděli tolik, že už nemůžeme žádné podobné zvíře ani vidět, natož cítit.

Kůň

Takze zde najdete spoustu koniku a neco malilinko o nich. A toto je muj nej nej konicek je to FRISKY KUN.

V jiném blogu jsme se pak dozvěděli, že

Konicci jsou nejlepsi zvire na svete

Bezvýhradně s tímto názorem souhlasíme. Podle nás jsou nejlepší s hořčicí a křenem.

2. Krátká vyznání

Tento blog nás nadchnul po obsahové stránce. Ačkoliv jeho název je velmi slibný, zbytek blogu příliš nadšení nevyvolává. Píše se na něm:

Stahuj u me mp3
No nazdarek dekuju ze si na mim bloku doufam ze najdes to co hledas

To je ovšem bohužel vše. Nové album oblíbené kapely si tedy budete muset stáhnout z jiného warez blogu. Podobných spisovatelských výplodů nacházíme mezi blogy poměrně hodně. Pro zajímavost ještě dva textíky ze dvou různých blogísků.

V jednom jsme se dočetli:

Ahojky

To je myslím velmi úderné a všeříkající, vzhledem k tomu, že nic víc autor(ka) nepřipsala. Mnohem záhadnější je ovšem následující věta z úplně jiného blogu pro nás zůstává záhadou. Že by další tajný vzkaz pro Aštara Šerana?

kolomlýnkskž
fghjkl jnhgv jkuzg

3. Slibuji…

Velmi často se také objevují lidé, kteří mají tendence svému okolí stále něco slibovat. Obvykle se jedná o sliby nového a skvělého obsahu. Bohužel zůstává obvykle jen u těch slibů.

Slibuju že to budu zlepšovat:)
Tak sem založila novej blog… časem tady naleznete mp3, texty písní, básničky a různé srandy

ACHooOOjK
Ahojki … Tak wás tu wíítam.. Budu se znažit tady dávat cokoliwww! a snad se mi bude dařit, páč já na tom ještě nějak neumím :-O :)

Opravdu wwwynikající! Jen nevíme, proč tam toho není wwwíc!

4. Hvězdy populární hudby a rappeři

Velmi oblíbeným tématem blogísků jsou texty o skvělých popových hvězdách. Obvykle jsou autoři velmi plodní a vydávají poměrně obsáhlé životopisy známých a (častěji) neznámých hvězdiček. Za všechny pro demonstraci snad jen jeden kousek:

Rihanna životopis-mp3
Rihanna, celým jménem Rihanna Robyn Fenty -hvězda R´n´B a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Nejdříve pracovala jako modelka vyhrávala různé soutěže krásy, ale chtěla taky dokázat že umí i něco jiného než se předvádět na molu a tak zkusila hudební scénu.

Zajímavější jsou ovšem stovky fotografií rapperů. Skutečně jich máme už docela pěknou sbírku, většina z nich má na krku opravdu hodně zlata a vypadají fakt drsně. Proč je ale pořád někdo cpe do blogu? Nevíme.

Rapper

5. Vítěz nejlepšího designu

V páté kategorii jsou blogy, které sice příliš nešokují svým obsahem, ale zato se jejich autoři ukázali jako špičkoví webdesignéři. Jejich díla jsou ukázkou přístupnosti, kvalitní grafiky a především neotřelé invence. Prostě dávají přednost formě před obsahem… doslova.

V první ukázce můžete při troše dobré vůle vidět blog, zabývající se hrou Counter Strike. Informace jsou dostupné ovšem jen čtenářům s velmi dobrým zrakem.

Sniper

Druhá ukázka však přináší víc otázek než odpovědí. Ani při dlouhodobém zkoumání jsme nebyli schopni přijít na to, co nám chce autor(ka) sdělit. Jediným vodítkem je snad jen URL blogu, který část tajemství odkrývá – „Pejsánci”.

Pejsánci

Také následující obrázek dokazuje, že autor(ka) blogu má co skrývat. Tedy minimálně velmi dobře skrývá obsah svého blogísku. Tady se nám už skutečně nepodařilo zjistit vůbec nic. Název „Nanana” je… dosti nejednoznačný.

Nana

Další vybraný adept na design roku nás zaujal svou obměnou již ohraného stylu. Nejen že použil dlaždicové pozadí, ale především toto pozadí ještě velmi pěkně rozanimoval. Abyste o efekt nepřišli, přikládáme ještě originální animaci.

Pejsci
Angell

6. Návody

Jedná se obvykle o holčičí návody pro ostatní kámošky. Nemůžeme neříct, že se mezi nimi občas najde i něco zajímavého, obvykle jsou ale zdrojem naší největší zábavy. Jednu perlu tedy hned na úvod:

jak očarovat kluka?
nejdříve si zjistěte jeho telefoní číslo?Pak si sním po 10hodině pište tak si ho omotáte kolem prstu

Moc hezké jsou také návody týkající se kosmetiky, pleti, vlasů a podobně. Není jich sice tolik jako koní a rapperů, ale jsou alespoň trochu užitečné.

Váš obličej a váš účes: Hodí se k sobě?
Pokaždé, když se podíváte do zrcadla, tak jste zoufalá z toho, že máte špičatou bradu, široké čelisti, nebo buclaté tváře…
..Se svým obličejem nejste vůbec spokojená… Přitom by stačilo pár kadeřnických triků a vaše výrazné partie jsou ty tam.

Seriózní závěr

Podle naší malé statistiky mažeme každý týden 16 – 19 podobně laděných blogů. Během prázdnin číslo stoupá až ke třicítce. Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale je to prostě tak. Kolegové z Lupy mají podle všeho naprosto stejné zkušenosti a objevují se u nich úplně stejné skupiny blogerů a jejich blogísků.

CS24_early

Naštěstí každý blog, který někdo vytvoří musí projít schvalovacím procesem. Vytrvalost některých jedinců je ovšem až zarážející. Rekord zatím drží blogerka Terka, která si byla schopná založit svůj blog osmkrát, než jí došlo, že tenhle boj nevyhraje.

Přejeme pěkný den a keep blogging.

Mám raději

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku