Hlavní navigace

Veletrh LinuxExpo bude doprovázet rozsáhlý program

Tisková zpráva 26. 2. 2003

Již potřetí se v březnu tohoto roku uskuteční veletrh věnovaný Linuxu, open source a informačním technologiím, LinuxExpo. Tuto akci by si jistě neměl nechat ujít nikdo, kdo chce získat ucelený přehled dění o tomto populárním operačním systému.

Stále větší oblibě se těší doprovodný program veletrhu, během kterého si na své přijdou jak fandové Linuxu, tak ti, kteří se chtějí seznámit se základními principy jeho použití. I letos bude tento program probíhat ve dvou sálech a je opravdu „nabitý“ zajímavostmi. Program bude probíhat po celou dobu trvání veletrhu (20. – 22.března 2003), první dva dny dokonce paralelně ve dvou sálech.

Ve čtvrtek 20. března zahajuje LinuxExpo částí „Linux Business Day“, určenou zejména firmám a podnikatelům, kteří chtějí předností open source využít pro své podnikání. Během tohoto dne se představí společnosti Trask solutions (Nová verze LMS eDoceo), Imagic (Publikační systémy na internetu), Insight Strategy (Projekt Bee), Aktis (Relační databáze Firebird), SGI, SuSE, Coma, Borland, IBM a PCS Software. Jako část projektu Evropské unie – ACTeN (www.acten.net) proběhne také kulatý stůl o technologii ADSL za účasti zahraničních hostů. Podvečerní hodiny budou patřit prezenatci nejlepších multimediálních projektů za rok 2002.

V pátek se brány veletrhu otevřou veřejnosti, a tomu bude odpovídat i zajímavá skladba doprovodného programu. Mgr. Martin Grombiřík pohovoří o projektu Lindoš – Linux do škol, a uplatnění Linuxu a Open source ve vzdělávání. Jeden z konkrétních příkladů přiblíží Petr Fořt – LINUX na VOŠ a SPŠ ve Žďáře nad Sázavou. Leoš Literák ze serveru Abclinuxu zase promluví o praktickém nasazení Linuxu v malé kanceláři. Na veletrh zavítá také vedoucí projektu lokalizace kancelářského balíku OpenOffice.org, Pavel Janík. Prezentace jednotlivých společností a produktů budou pokračovat i tento den – REKONix (Stadrin – bezpečnostní technologie pro linuxové systémy), NetSystem (RAV Antivirus), INFIMA (Produkty GTA řady FIREWARE), Cleverance (Aplikační server jBoss) a další. Internetové části se zhostí Economia On-line.

Ani v sobotu nepřijdou návštěvníci zkrátka: na výstavě se objeví zástupci svobodného připojení k internetu CZFree, pořadatelé konference Open Weekend, společnost Trustica, server Linuxzone.cz a další.

Přesný časový harmonogram naleznou návštěvníci na internetu (www.linuxexpo­.cz) a v katalogu veletrhu. Uváděný program může být změněn nebo doplněn. I letos je možné na dny pro veřejnost získat vstupenku zdarma pro všechny, kdo se na těchto stránkách zaregistrují.

Veletrh LinuxExpo se uskuteční ve Veletržním paláci v Praze ve dnech 20. – 22. března 2003. Jeho generálním partnerem je společnost IBM, hlavními partnery pak firmy Aktis, Internet BillBoard a SuSE. Paralelně s výstavou LinuxExpo proběhne i InternetExpo, veletrh zaměřený na vše, co souvisí s technickým zázemím a obsahem tohoto moderního média. Veletrh pořádá společnost Exponet s.r.o. ( info@exponet.praha.cz)

Našli jste v článku chybu?
120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Není sleva jako sleva. Jak obchodům nenaletět?

Není sleva jako sleva. Jak obchodům nenaletět?

DigiZone.cz: Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Lupa.cz: Co se dá měřit přes Internet věcí

Co se dá měřit přes Internet věcí

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi