Hlavní navigace

Veletrh LinuxExpo bude doprovázet rozsáhlý program

26. 2. 2003
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Již potřetí se v březnu tohoto roku uskuteční veletrh věnovaný Linuxu, open source a informačním technologiím, LinuxExpo. Tuto akci by si jistě neměl nechat ujít nikdo, kdo chce získat ucelený přehled dění o tomto populárním operačním systému.

Stále větší oblibě se těší doprovodný program veletrhu, během kterého si na své přijdou jak fandové Linuxu, tak ti, kteří se chtějí seznámit se základními principy jeho použití. I letos bude tento program probíhat ve dvou sálech a je opravdu „nabitý“ zajímavostmi. Program bude probíhat po celou dobu trvání veletrhu (20. – 22.března 2003), první dva dny dokonce paralelně ve dvou sálech.

Ve čtvrtek 20. března zahajuje LinuxExpo částí „Linux Business Day“, určenou zejména firmám a podnikatelům, kteří chtějí předností open source využít pro své podnikání. Během tohoto dne se představí společnosti Trask solutions (Nová verze LMS eDoceo), Imagic (Publikační systémy na internetu), Insight Strategy (Projekt Bee), Aktis (Relační databáze Firebird), SGI, SuSE, Coma, Borland, IBM a PCS Software. Jako část projektu Evropské unie – ACTeN (www.acten.net) proběhne také kulatý stůl o technologii ADSL za účasti zahraničních hostů. Podvečerní hodiny budou patřit prezenatci nejlepších multimediálních projektů za rok 2002.

V pátek se brány veletrhu otevřou veřejnosti, a tomu bude odpovídat i zajímavá skladba doprovodného programu. Mgr. Martin Grombiřík pohovoří o projektu Lindoš – Linux do škol, a uplatnění Linuxu a Open source ve vzdělávání. Jeden z konkrétních příkladů přiblíží Petr Fořt – LINUX na VOŠ a SPŠ ve Žďáře nad Sázavou. Leoš Literák ze serveru Abclinuxu zase promluví o praktickém nasazení Linuxu v malé kanceláři. Na veletrh zavítá také vedoucí projektu lokalizace kancelářského balíku OpenOffice.org, Pavel Janík. Prezentace jednotlivých společností a produktů budou pokračovat i tento den – REKONix (Stadrin – bezpečnostní technologie pro linuxové systémy), NetSystem (RAV Antivirus), INFIMA (Produkty GTA řady FIREWARE), Cleverance (Aplikační server jBoss) a další. Internetové části se zhostí Economia On-line.

Ani v sobotu nepřijdou návštěvníci zkrátka: na výstavě se objeví zástupci svobodného připojení k internetu CZFree, pořadatelé konference Open Weekend, společnost Trustica, server Linuxzone.cz a další.

Přesný časový harmonogram naleznou návštěvníci na internetu (www.linuxexpo­.cz) a v katalogu veletrhu. Uváděný program může být změněn nebo doplněn. I letos je možné na dny pro veřejnost získat vstupenku zdarma pro všechny, kdo se na těchto stránkách zaregistrují.

Veletrh LinuxExpo se uskuteční ve Veletržním paláci v Praze ve dnech 20. – 22. března 2003. Jeho generálním partnerem je společnost IBM, hlavními partnery pak firmy Aktis, Internet BillBoard a SuSE. Paralelně s výstavou LinuxExpo proběhne i InternetExpo, veletrh zaměřený na vše, co souvisí s technickým zázemím a obsahem tohoto moderního média. Veletrh pořádá společnost Exponet s.r.o. ( info@exponet.praha.cz)

Autor článku