Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vychytávky moderních webových prohlížečů od aip - Článek pěknej, až na tu Operu. Nemůžete přece...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 6. 2013 10:18

  aip (neregistrovaný) 84.19.65.---

  Článek pěknej, až na tu Operu. Nemůžete přece psát o developer preview prohlížeče?
  Opera má (a zřejmě bude mít) například stackování tabů, což je nesmírně užitečná funkce. Dál pak mailový a RSS klient, který v nové verzi bude odděleně :(

  Jinak naprosto nechápu proč microsoft sponzoroval článek o prohlížečích :-D

 • 12. 6. 2013 16:28

  rypec (neregistrovaný) ---.220.broadband4.iol.cz

  Ten MS se řeší snad pod každým dílem tohoto seriálu...

  Jinak souhlas, s Operou je to odfláknuté jako vždycky. Všecko špatně. V preview verzi IE9 taky nebyl ani normální adresový řádek atp. a tady se na základě preview verze Opery tvrdí, že nebude mít vůbec nic a bude to jen Chromium s jiným skinem.

  Jinak samozřejmě Opera umí třeba i tu synchronizaci, která je zmiňovaná jako specialita Chrome, i když ne úplně kompletně - třeba rozmístění tlačítek a panelů se nesynchronizuje (ale to zas v Chromu ani nejde udělat).

 • 12. 6. 2013 16:47

  Jiří Macich ml.

  Není mi zrovna příjemné míchat vývojovou verzi s ostrými verzemi, ale Opera je teď v takové zvláštní situaci, kdy je vývoj prohlížeče prakticky resetován.

  To není standardní čekání na novou verzi prohlížeče. Vybral jsem tedy tu funkci, která je v základní výbavě nyní a bude jistě i v nové Opeře.

  Stohovatelným listům se věnoval jeden z prvních dílů seriálu zaměřený speciálně na tabbed-browsing.

 • 15. 6. 2013 0:52

  Vindis (neregistrovaný) ---.33.broadband13.iol.cz

  Je to jen Váš názor, ale v tomhle jste to poněkud přehnal. Když píšete o aktuálních ostrých verzích, tak pište jen o nich. Co je komu, co nabízí budoucí verze, která je ve stádiu vývoje a může se ledacos změnit. Nikdy nevíte co nabídne konkurence. Chrome nebo Firefox nebo IE mohou v budoucích verzích také překopat funkčnost nebo design.

  Jasně Opera v současnosti prochází změnou, a zdůrazňuji "prochází", ale je chyba o tom teď něco psát podrobně, když není znám výsledek. Nikdo neví, jak nakonec Opera bude vypadat. Třeba to bude skutečně jen klon Chromium s pár vlastních funkcí. Ale na Maxthonu je vidět, že WebKit nemusí nutně být jen kopie Chrome, ale může být nezávislý prohlížeč plný všemožných funkčností.

  Ale když už se v tom vrtáte, tak jste mohl zmínit třeba speed dial a jeho propojení s rozšířením, případně vlastní dynamický obsah webové stránky (místo náhledu specifický obsah). A nově pak nový způsob záložkování v podobě úschovny.

 • 5. 7. 2013 18:43

  Jiří Macich ml.

  Je to jen Váš názor, ale v tomhle jste to poněkud přehnal. Když píšete o aktuálních ostrých verzích, tak pište jen o nich. Co je komu, co nabízí budoucí verze, která je ve stádiu vývoje a může se ledacos změnit.

  Psal jsem o funkci, která je jak v současné ostré verzi, tak v současné vývojové verzi. Podle oficiálních vyjádření se s ní nadále počítá jako s klíčovou. V daném okažimu mi to přišlo optimální. Čistě o vývojové verzi a jejích novinkách jsme psal zde: http://www.lupa.cz/clanky/nova-opera-sazi-na-open-source-zaklady-a-uspornejsi-datovy-provoz/