Celou dobu čtení jsem měl pocit, že autor blogu hledá a dospěje k SearXNG. SearXNG používá bangy a výsledky dokáže převzít jak z DDG tak třeba z Qwant, Seznamu atd. Dnes bych nevěděl jak fungovat bez SearXNG…
A pokud chci AI vyhledávání používám selfhosted Perplexica – dnes přejmenované na Vane spolu s modely na selfhosted 4x RTX 3090 (jedna mne stála méně než 10tis. a nic moc to nežere). Takže i AI vyhledávání si mohu užít.
Přemýšlel jsem, jak ho tam dostat, protože ho znám a myslím si, že je je to relevantní varianta. V Česku veřejnou máme instanci searx.cz spracovanou OSCloudem, pokud si to člověk nechce provozovat sám. Nicméně nepřišel jsem na způsob, jak to tam dát, aby to tam nepůsobilo uměle. Já ho totiž nikdy pořádně nepoužíval, to UI mi nevyhovuje, tak jsem si říkal, že na to určitě přijde řeč v diskusi. :)
na SearXNG narážím poměrně často ale odrazuje mně tam jedna věc (a možná to je moje chyba:-) - nwedokážu z toho webu zjistit kdo ho provozuje. Např.
https://searx.cz
https://searxng.cz
na seznamu veřejných instancí vůbec nejsou, na webech jsem nenašel žádný odkaz na provozovatele atd.