Stránky nejsou vytvářeny pro webdesignera, nýbrž pro uživatele webu. To, jak nyní root.cz nevhodně vnucuje nastavení fontů, vede k zobrazování znaků rozsypaného čaje.
V prohlížeči si uživatel může nastavit fonty jaké chce, aby se mu obsah zobrazoval co nejlépe na jeho zobrazovacím zařízení. Proto, tam ta volba nastavení je! Mě volba fontů, které mi root podsouvá nevyhovuje. Kód stránky má být nezávislý na zobrazovacím zařízení. To je zde zjevně porušeno.
Dám ti dobrou radu: Komentuj pouze to, čemu rozumíš. Tak se ti nebude stávat, že budeš totálně mimo mísu, jako právě teď.
Problém vůbec není ve velikosti fontu. Jde o to, že nápis na tlačítku je daný v designu určitým fontem, ve kterým je nějaký znak šipka. Jenže milý uživatel řekl prohlížeči, že má zobrazovat text natvrdo nějakým jiným fontem, kde ta šipka není. Takže tam místo ní vidí něco jiného. Až potud žádný problém. Jenže ten uživatel co si tu stránku takhle rozbil se vzteká a vypiskuje, že on nic, on muzikant a že za to může nějaký designér, který ovšem s jeho zpraseným nastavením prohlížeče nemá nic společného.
Ok, beru si radu k srdci. Omlouvám se hluboce, že jsem to nepřesně pochopil.
Nicméně na problému to nic nemění. Pokud webdesignér není prase, měl by být design vytvořen tak, aby se dal zobrazit podle potřeb uživatele. To tvrdím už od dob hlášky "optimalizováno pro IE x.x v rozlišení 1024x768".
BTW to s velikostí fontů platí taky.
Rád jsem pomohl :)
> ... měl by být design vytvořen tak, aby se dal zobrazit podle potřeb uživatele ...
To je samozřejmě v principu pravda, ale:
1) Nesouvisí to s diskutovaným problémem
2) Záleží na složitosti stránky. U jednoduchých to není velký problém, ale čím je stránka složitější a potřebuje využít (plochu) zařízení efektivněji, tím se dostáváme k tomu, že nakonec je optimalizovaná na určitý rozsah podmínek, případně na několik "typických případů" pomocí responzivního designu.
Já myslím, že souvisí, právě to, ze stránka vyžaduje jistý font, při jehož změně se zobrazí rozsypaný čaj, je jedním z problémů.
Responzivní design je trošku něco jiného, než mám na mysli. Já myslím klasický desktopový vzhled, kde si chci nastavit větší/jiný font - využívám toho u tabletu v landscape módu. Spousta (zajímavých) webů mě neskutečně štve tím, že tohle nefunguje, a klasický zoom zase mohu použít jen do určité míry, protože jinak musím scrollovat horizontálně, text se prostě nezalomí. Takže pokud horizontálně scrollovat nechci, musím luštit blechy.
Takže podle vás může stránka používat pouze znaky, které existují ve všech dostupných fontech? No nevím... On je spíš problém prohlížeče, že v něm to nahrazování nefunguje moc dobře a nahrazuje i fonty, které nahrazovat nemá.
Pokud se stránka při zoomu nezalomí a její povaha to umožňuje, tak je špatně nadesignovaná.
To whisker menu tam bude opravdu jako alternativa, anebo to zase bude zapnuté defaultně, místo klasického menu?
Přisnám se, já jsem tomu vůbec nepřišel na chuť, pořád jsem nějak nepochopil, kdy se mi tam ty položky menu začnou objevovat (jak jsem, zřejmě naivně, čekal).
Já bych tydlencty "imprůvmenty" zakázala ...
xfce vzalo whiskermenu oficialne pod sva kridla to je cele, to co bude default urcuje tvurce distribucniho defaultu :)
polozky menu se tam objevujou normalne v zavislosti na xdg a refresh .desktop souboru, mas problem nejspis na zidli ;)
btw: whiskermenu povazuju rozhodne za krok spravnej smer, menu bez hledani/filtrovani uz si nedokazu predstavit(ne alt+f2 neni ono), uz staci jen trochu doladit :)