Hlavní navigace

XML Prague 2005

24. 3. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V sobotu 25. června se budově MFF UK na Malostranském náměstí uskuteční jednodenní mezinárodní konference XML Prague 2005. Tématem konference jsou aktuální trendy v technologiích XML. Mezi řečníky nebudou chybět významné osobnosti z oboru, aktivně se podílející na dalším rozvoji XML.

Konferenci pořádají Institut teoretické informatiky a Ginger Alliance, s.r.o.. V nabitém programu mimo jiné vystoupí Michael Kay, editor specifikace XSLT 2.0 a autor uznávaného (nejen) XSLT procesoru Saxon, Eric van der Vlist, spoluautor standardu DSDL a uznávaný odborník na jazyky pro definici schémat XML, Robin Berjon, předseda pracovní skupiny W3C pro vyhodnocení přínosu případné binární serializace XML, a další. Celkem sedm přednášek bude zakončeno panelovou diskusí za účasti všech přednášejících. Úplný program je k vidění zde.

Jazykem konference je angličtina. Svou podrobností a rozsahem jsou přednášky určeny zejména profesionálům v IT a pokročilým studentům exaktních či technických oborů. Řečníci budou předpokládat základní znalost XML.

Vstup na konferenci je volný a je možný i bez předchozí registrace. Registrační formulář je však k dispozici a organizátoři velmi ocení, pokud se zájemci o účast na konferenci zaregistrují. Správný odhad počtu účastníků umožní zajistit dostatečné množství kávy pro coffee breaky (viz program), případně včas doplnit židle do posluchárny, posílit ochranku a podobně. Každý registrovaný účastník navíc zdarma dostane konferenční sborník. V krajním případě příliš velkého zájmu si organizátoři vyhrazují právo omezit přístup neregistrovaných zájemců.

Otázky a připomínky prosím posílejte na adresu xmlprague@gingerall.cz. Novinky a aktualizace budou vždy uveřejňovány na konferenčním webu www.xmlprague.cz.

CS24_early

Těšíme se na vaši účast,

organizační tým XML Prague 2005

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku