Hlavní navigace

Zajímavosti v doméně CZ a SK

18. 6. 1999
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Je tu další pokračování našeho seriálu o zajímavých doménách na českém a slovenském Internetu.

Jak už naši stálí čtenáři vědí, zveřejňujeme v tomto seriálu zajímavé adresy, které nás nějakým způsobem zaujaly (pozitivně či negativně). V uvádění domén nehledejte žádný systém, protože neexistuje. Tu adresu, kterou někdo zná již dlouho, nemusíme znát my a naopak.

linux.dodo.sk je určena pro fanoušky distribuce Linux Debian (a pro znalce angličtiny – se slovenštinou si neškrtnete).

www.linuxnet.cz je poměrně honosná doména, bohužel ‚ve výstavbě‘, takže se zde pouze dozvíte, kolik sekund chybí do konce roku 1999. Doufejme, že autoři nezůstanou jen u slibů a nějaký linuxový obsah se zde objeví.

www.gnome.sk vůbec není web zabývající se GNOME, ale prezentace slovenské firmy GNOME spol. s r.o. :((.

Pokud jste ještě nezaznamenali na českém webu adresu www.onair.cz a vyžíváte se v hltání titulků typu ‚TOPMODELKA LINDA EVANGELISTA BUDE MÍT PRCKA!!!‘, ‚DRAMA LIBORA BASELIDESE‘, ‚MARTIN z LUNETICU půjde na laserovou operaci!‘ nebo ‚LUCIE BÍLÁ: BRZY BUDE MÍT NOVÝ ÚČES!‘, je to adresa přesně pro vás – prostě bulvár.

www.counter.cz má být veřejné počítadlo, na stránce je ale pouze text o přípravě. Obzvláště mě zaujala věta ‚Víme, že to není nic nového či převratného, ale jednu výhodu bychom chtěli mít. Tato výhoda je funkčnost. Nechceme tím napadat tvůrce jiných serverů, ale naše vlastní zkušenosti jsou takové!‘ V kontextu s další větou ‚Moc se omlováme, ale z technických důvodů se odsouvá spuštění na 1.6.1999‘ a dnešním datumem to vypadá dost divně.

Na lukrativní adrese www.bazar.cz naleznete ‚nejobsáhlejší inzertní server‘ se spoustou rubrik, od aut, přes zvířata, až po starožitnosti.

www.nekradu.cz je server pro ty, kteří mají problém s legálností svého software (no fakt existují lidé, kteří používají software, za který by se mělo platit :)).

Na www.morava.cz se asi něco chystá. Co to je, se z lehce nelogické hlášky na úvodní straně nedá soudit. Hodně podobně je na tom i www.bohemian.cz

Netroufám si odhadnout kolik čtenářů ROOTa patří mezi věřící. Vzhledem k našemu zaměření, bych jich moc nečekal, ale pro jistotu jeden server i pro ně www.katolik.cz.

Taky se vám zdá, že je na českém webu už poněkud přechatováno a přeseznamkováno? Teď k tomu ještě přibývá www.seznamky.cz. Zatím ve výstavbě.

Na www.hovory.cz bych čekal třeba RealAudio přenos Hovorů z Lán, ale jde pouze o doménu Telecomu, pro kampaň IOL, ve stylu www.pamela.cz nebo www.prace.cz. Navíc v Telecomu počítají s tím, že běžný uživatel má rozlišení monitoru asi tak 1500 pix. na šířku – na 1024 pix se mi stránka bez skrolovátka nezobrazí ani náhodou :(

Co byste asi tak čekali na adrese www.software.cz? Já tedy rozhodně ne větu ‚UNDER CONSTRUCTION‘ :(

www.bartosova.cz patří té hodné firmě AGC, a.s., která si zaregistrovala jména snad všech zpěváků, aby je neukradl nějaký spekulant. Kdyby tam alespoň dali fotku Ivetky a nenechali tam hlášku 'It Worked! The Apache Web Server is Installed on this Web Site! '.

Vaříte? A došlo vám koření? Pak rychle zamiřte na www.koreni.cz a kupte si ho on-line. Mimochodem – mají tam 11 (!) druhů pepře.

Pokud si o prázdninách chcete přivydělat nějakou tu korunu, určitě se vám hodí server www.brigada.cz.

A až si na brigádě něco vyděláte, můžete třeba zainvestovat do zkrášlení svého těla na serveru www.tattoos.cz.

No a to je pro dnešek vše.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.