Minule jsem tu kafral nad tim, ze takovy zpusob vyuky programovani bude pravdepodobne generovat cargo-cult programatory a v dnesnim clanku to vyhrezlo v te nejkrystalictejsi podobe.
Pokud bychom chvíli pátrali po nějakých příkladech a doporučeních, tak se zde nejčastěji objeví varianta, která jako kořenový widget používá AnchorPane. Proto ho také použijeme a přesuneme na příslušnou plochu.
Autor vubec nepopisuje, co to AnchorPane je a jak funguje, ale protoze to ostatni pouzivaji, tak to pouziva taky. Absolutne mi chybi treba porovnani s BorderPane, ktery by na takovou vec sel pouzit taky. Hodilo by se, kdyby autor nejdriv popsal jednotlive typy layoutu, jake maji vlastnosti a proc je vubec pouzivame a pak na praktickych prikladech ukazal, jak se daji pouzit. Takto clanek pusobi, ze si autor voli layouty arbitrarne. Celkove by clanku sluselo, kdyby autor zminoval motivaci, proc jednotlive veci dela. Takto se ctenar opravdu nauci tak akorat klikat v IDE.
A přeci říká, že se nejedná články jak funguje JavaFX. Nemá čtenáře naučit programovat v JavaFX. Máš přehnané očekávání.
Vnímej to jenom jako povrchní jednoduchý tutorial jak vyrobit desktop GUI aplikaci v JavaFX s využítím FXML, která se přípojí nejspíš přes JDBC k databázi.
( otázka cca max. 4 - 12 hodin čisté práce )
Ja som javista zaciatocnik a serial o praci s JavaFX ma potesil. Ale popravde radsej si najdem ine clanky o JavaFX... Chcem vediet preco pouzivam to a to a nie to pouzivat pretoze to pouziva niekto iny...
Skusenost ma uz naucila, ze je nutne vediet preco to a to pouzivam, pretoze hranica medzi bad practice a good practice je velmi tenka a snehova gula sa nabaluje velmi lahko.
Nejsem tu pro to abych s tebou vedl diskuzi jaký způsob učení je pro tebe vhodný. Neznám tě( a ani nechci) takže to nevím a je mi to ukradené. Sám sis na to přišel, tak se toho drž, když ti to funguje.
Já neobhajuji ten článek, není můj ale pouze čtu pozorně a tudíž mě nepřekvapuje jeho způsob a obsah, to je celé.
Řeknu to jinak pokud někdo se chce naučit pořádně JavaFX, pak tyto články na root.cz pro to nejsou. Zde se naučí používat trochu FXML s tím gui editorem. Chyba je taky trochu I na autorovi neboť názvy článku zvolil poněkud neštastně a vytvořil dojem že články budou o JavaFX a nikoliv pouze o využití FXML v JavaFX.