Teda já se divím, že někdo na Linuxu, kde už tak chybí dost kvalitního sw pro Xka, udělá software, který už v názvu nese slovo "GNOME", tedy že ačkoliv jde nainstalovat i na XFCE, tak se přesto bude jmenovat "GNOME" a indikovat tím, že to není univerzálně použitelný software, ale že je pro GNOME.
A že se budou natahovat binárky pro gnome pro někoho, kdo má KDE nebo XFCE? A jako co má být?
Ne. Navzdory veškeré politice musí software stále běžet na většině strojů a wayland byl vynucen jen na velmi specifické podmnožině linuxových zařízení (což je už samo o sobě prakticky prázdná množina)
Wayland-only GNOME Commander v Rustu by bylo něco jako produkt zaměřený na trans-muže jezdící na kole hlásící se k záměnu xer. Reddit bude nadšenej, ale skutečný zájem nikde :)
26. 5. 2026, 09:22 editováno autorem komentáře