Všechny galerie Zpět

Fotogalerie: Arduino 2005 – 2015

Arduino Uno: Základní a asi nejznámější model s procesorem ATMEGA328p běžícím na 16 MHz a napájeným 5 V, který je schválně v patici, aby bylo jednoduché ho vyměnit (to když při pokusech unikne z procesoru kouř, na který vnitřně funguje). Dále je na desce druhý procesor ATMEGA16U2, který zajišťuje komunikaci s PC přes USB a málokdo o něm ví, že je také volně programovatelný.  Více v článku
 • Arduino Uno

  Arduino Uno

  Základní a asi nejznámější model s procesorem ATMEGA328p běžícím na 16 MHz a napájeným 5 V, který je schválně v patici, aby bylo jednoduché ho vyměnit (to když při pokusech unikne z procesoru kouř, na který vnitřně funguje). Dále je na desce druhý procesor ATMEGA16U2, který zajišťuje komunikaci s PC přes USB a málokdo o něm ví, že je také volně programovatelný.

  © Internet Info

 • Arduino Due

  Arduino Due

  Dle jména měl být dalším krokem po UNO, který odpoutá platformu od 8bitových mikrokontrolérů a přenese ji na 32bitovou platformu ARM (procesor SAM3X8E Cortex-M3, na 3,3 V). Zdrojové kódy měly být téměř 100% přenositelné, přesto se však moc nerozšířil. Možná za to může i nekompatibilita s drtivou většinou shieldů, které (v té době) nepočítaly s jiným napětím než 5 V.

  © Internet Info

 • Arduino Ethernet

  Arduino Ethernet

  Je na jedné desce pohromadě UNO a Ethernet shield, tedy ethernetové rozhraní. Napájet lze dokonce i přes ethernetový kabel po připojení doplňkového modulu PoE. Představuje nejjednodušší (nikoliv nejlevnější) způsob, jak s Arduinem na Internet.

  © Internet Info

 • Arduino Mini

  Arduino Mini

  Zmenšená verze typu UNO. Má pouze sériovou komunikaci. Navíc oproti UNO nabízí ještě dva analogové vstupy. A má na desce stabilizátor napětí, takže jde napájet až z 9V zdroje.

  © Internet Info

 • Arduino Nano

  Arduino Nano

  Ještě menší verze typu UNO. Na rozdíl od typu Mini má zespodu FTDI obvod pro převod sériového rozhraní ATMEGA328 procesoru na USB port.

  © Internet Info

 • Arduino Pro

  Arduino Pro

  Typ UNO určený pro vestavby do výsledných zařízení. Dostupný ve dvou verzích: 3,3 V / 8 MHz a 5 V / 16 MHz. Počítá i s napájením z baterie.

  © Internet Info

 • Arduino Pro Mini

  Arduino Pro Mini

  Další zmenšení verze UNO. Dostupný ve dvou verzích: 3,3 V / 8 MHz a 5 V / 16 MHz. Někdy bývá osazen ještě slabším procesorem než je v UNO, ATMEGA168 (poloviční velikost pamětí).

  © Internet Info

 • Arduino Fio

  Arduino Fio

  Miniaturní verze obsahující stejný procesor jako nejrozšířenější UNO, ale na rozdíl od něj běžící jen na 8 MHz, aby bylo možno snížit napájecí napětí na 3,3 V. Toto napětí modul může čerpat z LiPol baterie, na kterou má připravený nejen připojovací konektor, ale i nabíjecí obvod (pro nabíjení přes USB konektor). FIO je zaměřeno na bezdrátové použití, bylo vyvinuto a vyrábí ho SparkFun Electronics, partner Arduina v USA. Někdy bývá osazen ještě slabším procesorem než je v UNO, ATMEGA168 (poloviční velikost pamětí).

  © Internet Info

 • Arduino LilyPad Simple

  Arduino LilyPad Simple

  Základ nositelné elektroniky (wearable electronics), opět s klasickým procesorem ATMEGA328. Můžete ho zašít do oblečení podobně jako ve slavné scéně z Pupenda „repráky hír, kazeťák hír“. Podobně jako FIO je připraven pro napájení i nabíjení LiPol baterie. Deska je skutečně omyvatelná, ale prát se doporučuje jen v ruce ve studené vodě a nestrkat do sušičky

  © Internet Info

 • Arduino Mega 2560

  Arduino Mega 2560

  Pokračování verze MEGA, ale s dvakrát lepším procesorem ATMEGA2560. MEGA2560 nabízí 2,5x více vývodů, 4x více RAM i EEPROM a dokonce 8x více Flash paměti než procesor v UNO, se kterým se ale snaží být vývodově kompatibilní, protože drtivá většina shieldů je dělaná právě pro UNO.

  © Internet Info

 • Arduino Mega ADK

  Arduino Mega ADK

  Postavená na MEGA2560, přičemž má navíc USB host konektor, ke kterému se dají připojit Androidí telefony, které potom mohou jednoduše ovládat periférie připojené k MEGA.

  © Internet Info

 • Arduino Leonardo

  Arduino Leonardo

  UNO s novým procesorem ATMEGA32U4, který zvládá USB komunikaci osobně a nepotřebuje už na to žádného pomocníka. Navíc mu přímo podporované USB umožňuje jednoduše simulovat například klávesnici, myš, joystick a další USB periférie.

  © Internet Info

 • Arduino LilyPad USB

  Arduino LilyPad USB

  Další verze nositelných ARDUINO desek, tentokrát s novým procesorem ATMEGA32U4, takže má přímo na sobě USB konektor. A samozřejmě také pokročilý nabíjecí obvod pro LiPol článek, se kterým se u nositelné elektroniky automaticky počítá.

  © Internet Info

 • Arduino Esplora

  Arduino Esplora

  Odvozen od typu LEONARDO. Vypadá jako herní ovladač a dá se s ním, na rozdíl od všech ostatních ARDUINO modelů, okamžitě hrát, protože obsahuje mnoho senzorů - analogový joystick, tlačítka, potenciometr, mikrofon, senzor světla, teploty, akcelerometr a dokonce konektor pro displej.

  © Internet Info

 • Arduino Micro

  Arduino Micro

  Zmenšená verze typu LEONARDO. Na rozdíl od Nano nepotřebuje převodník na USB, neboť ATMEGA32U4 umí ovládat USB přímo.

  © Internet Info

 • Arduino Robot

  Arduino Robot

  Nová platforma pro vývoj robotů, první oficiální „Arduino na kolech“. Obsahuje dva procesory ATMEGA32U4 - jeden řídí motory a druhý čte senzory a řídí celého robota. Deska robota obsahuje kromě motorů a kol také infračervené senzory, barevný displej a indikační LED..

  © Internet Info

 • Arduino Yun

  Arduino Yun

  Odvážná kombinace typu LEONARDO a linuxového počítače s čipem Atheros AR9331. Běží na něm upravená verze OpenWRT, která ovládá WiFi, Ethernet, SD kartu a USB host. Sériovou linkou je pak propojen s ATMEGA32U4, který už ovládá připojené periférie jako každé jiné Arduino.

  © Internet Info

 • Arduino Zero

  Arduino Zero

  Chystaná nová platforma. Druhý pokus o náhradu 8bitových procesorů za 32bitové ARM Cortex, tentokrát M0+. Nejvýraznějším rysem je přítomnost speciálního čipu a zvláštního USB rozhraní určeného jen na ladění programů běžících na mikrokontroléru Atmel SAMD21.

  © Internet Info

 • Arduino Tre

  Arduino Tre

  Podobně jako Yún se jedná o slepenec klasického typu LEONARDO s novým procesorem ARM Cortex-A8, který slibuje obří výkon díky 1 GHz časování a 512 MB paměti. Samozřejmostí je Ethernet a USB, nově je tu také FullHD HDMI výstup a vstup/výstup pro stereo zvuk.

  © Internet Info