Všechny galerie

Fotogalerie: Top 10 jednodeskových počítačů (2016)

10. místo: CHIP: CHIP se sice začne běžně prodávat až za několik týdnů, ale i tak si vysloužil 10. místo. Díky úžasně nízké ceně má potenciál zopakovat úspěch Raspberry Pi. Cena: 9 dolarů.Next Thing Co.
 • 10. místo: CHIP

  10. místo: CHIP

  CHIP se sice začne běžně prodávat až za několik týdnů, ale i tak si vysloužil 10. místo. Díky úžasně nízké ceně má potenciál zopakovat úspěch Raspberry Pi. Cena: 9 dolarů.

  Autor: Next Thing Co.

 • 9. místo: DragonBoard 410c

  9. místo: DragonBoard 410c

  Počítač od Qualcommu zaujme např. čipsetem Snapdragon 410 s vynikající podporou Androidu, pořádnou hardwarovou akcelerací nebo GPS. Zkrátka taková smartphonová deska. Cena: 75 dolarů.

  Autor: Qualcomm

 • 8. místo: Raspberry Pi Zero

  8. místo: Raspberry Pi Zero

  Menšího bratříčka Raspberry Pi asi netřeba představovat. Pro běžný operační systém nic moc, ale jako vývojová deska super. Bohužel byly problémy s dodávkou, ale už je opět skladem. Cena: 5 dolarů.

  Autor: Raspberry Pi Foundation

 • 7. místo: PINE64

  7. místo: PINE64

  Tento deskový počítač je na tom velmi podobně jako Raspberry Pi 3. Sice mu chybí bezdrátová konektivita, ale vynahradí to atraktivní cenou. Cena: 15-29 dolarů, verze srovnatelná s RPi3 19 dolarů.

  Autor: PINE 64

 • 6. místo: Raspberry Pi 2

  6. místo: Raspberry Pi 2

  Druhou verzi maliny už dnes asi nemá cenu kupovat, ale zřejmě stále dobře slouží řadě uživatelů, proto si vysloužila 6. místo. Cena: 35 dolarů.

  © Internet Info

 • 5. místo: Creator Ci40

  5. místo: Creator Ci40

  Spíš vývojová deska zaměřující se na internet věcí. Zaujme dobrou a energeticky nenáročnou konektivitou a spoustou pinů. Cena: 85 dolarů.

  Autor: Imagination Technologies

 • 4. místo: Odroid-XU4

  4. místo: Odroid-XU4

  Jeden z opravdu našlapaných minipočítačů. Vysoký výkon zajišťuje osmijádro Exynos 5422, které se velmi kamarádí s Androidem. Potěší také gigabitový ethernet a USB 3.0. Cena: 74 dolarů.

  Autor: Hardkernel Co.

 • 3. místo: BeagleBone Black

  3. místo: BeagleBone Black

  Stálice z roku 2013 s dobrou komunitní podporou. Může fungovat i jako uživatelský počítač, ale počet rozhraní a pinů z něj dělá hlavně skvělou vývojovou desku. Cena: 48 dolarů.

  Autor: BeagleBoard.org Foundation

 • 2. místo: Odroid C2

  2. místo: Odroid C2

  Pokud chcete minipočítač pro klasický desktop, Odroid C2 je jedna z nejlepších voleb. Díky čtyřjádru o taktu 2 GHz má výkonu na rozdávání a gigabitový ethernet nebrzdí síť. Cena: 40 dolarů.

  Autor: Hardkernel co.

 • 1. místo: Raspberry Pi 3

  1. místo: Raspberry Pi 3

  Pochyboval snad někdo? Nejnovější Raspberry Pi má slušnou cenu, velmi slušný výkon a hlavně širokou komunitní podporu. Nemusíte být hacker, abyste s RPi dokázali velké věci. A v tom je to kouzlo.

  Autor: element14

 • Jednodeskové počítače: celkové výsledky

  Jednodeskové počítače: celkové výsledky

  Každý hlasující vybral tři nejlepší minipočítače a přidělil jim tak po 1-3 bodech. Toto jsou celkové výsledky. Alespoň jeden bod dostalo celkem 81 počítačů.

  Autor: HackerBoards.com

 • Jednodeskové počítače: důležité vlastnosti

  Jednodeskové počítače: důležité vlastnosti

  Pro uživatele je nejdůležitější podpora open-source softwaru (asi hlavně linuxové distribuce), komunitní ekosystém a síťová konektivita.

  Autor: HackerBoards.com

 • Jednodeskové počítače: použití

  Jednodeskové počítače: použití

  Nejčastěji se jednodeskové počítače používají pro domácí automatizaci, domácí multimédia a jako servery pro specifické využití.

  Autor: HackerBoards.com

 • Jednodeskové počítače: povaha projektů

  Jednodeskové počítače: povaha projektů

  60 % respondentů si s jednodeskovými počítači jen tak hraje, 22 % je používá pro komerční účely/projekty. Zbytek je zaměřen na výzkum a vzdělávání.

  Autor: HackerBoards.com