Hlavní navigace

Instant messaging, chat

Instantní kecálci, Jabber, ICQ, IRC, chatování.

Jabber klient Psi 0.8.6

Psi, velice povedený klient pro Jabber, je k dispozici ve verzi 0.8.6. Seznam oprav a vylepšení je na psi.affinix.com.

Na komunikaci mám Psi

Ne, nejde o hrubku v nadpisu a nebudeme se učit komunikovat se zvířaty. Řeč je o jabberském klientovi Psi pro Linux, MacOS X i Windows. Pokud ještě váháte s přechodem na Jabber, možná vám dnešní článek rozhodování ulehčí.

Doba čtení: 3 minuty

S Peterem Saint-Andrem v Quasimodu

S Peterem Saint-Andrem, jedním z předních vývojářů Jabberu, který jak již víte navštíví Prahu, se budete moci setkat dnes (pondělí) v 18:00 v restauraci Quasimodo na Žižkově (Krásova 13, Praha 3).

Peter Saint-Andre z Jabberu v Praze

Tento pátek přijede do Prahy Peter Saint-Andre, jeden z nejdůležitějších (nebo alespoň nejzajímavějších) lidí kolem projektu Jabber. Peter na Jabberu participuje prakticky od začátku (konkrétně od roku 1999) a jakkoli to není „jaderný“…

Gigger, nebezpečný červ

Gigger je jméno nového javascriptového červa, kterého odborníci řadí do kategorie vysoce nebezpečných proto, že maže na co přijde a snaží se formátovat disky. Šíří se pomocí kombinace MS Outlook a mIRC na Windowsových strojích. Více na The Register.

Jabber opět kamarádí s ICQ

Podle informací ze serveru Netlab lze opět Jabber využívat pro komunikaci s ICQ klienty. Problém s novou verzí protokolu ICQ řeší kupodivu transport pro AIM, nikoliv pro ICQ, takže pro rozběhaní je třeba poněkud překonfigurovat vašeho Jabber klienta.

Netlab Jabber Information Server

Zdá se, že Jabber začíná v našich luzích a hájích získávat zaslouženou pozornost. Dalším serverem, který se mu věnuje, je Netlab Jabber Information Server. Jde o informační server, který je založen zejména na příspěvcích a diskuzích samotných uživatelů.

NFC Chat

Dnes se podíváme na jeden zajímavý chat, jehož klientská i serverová část jsou napsány v Javě. Výhody tohoto řešení tkví zejména v možnosti provozovat server na různých OS a v uživatelské přívětivosti klienta, který není závislý na obnovování okna chatu jako v případě řešení postaveném na webovém prohlížeči a HTML.

Doba čtení: 5 minut

Jabber server - instalace a provoz

V přeplněném světě komunikačních programů si vydobývá zajímavou pozici komunikační systém Jabber. Systém je určen pro komunikaci tzv. instant messagingu - tedy zasíláním krátkých zpráv. V tomto článku se podíváme na instalaci a provoz jabberského serveru.

Doba čtení: 6 minut

Jabberský server jabber.cz spuštěn

Po deseti týdnech provozu informačních webových stránek www.jabber.cz a čtrnácti dnech poloveřejného testování oznamuje iniciativa Jabber.cz oficiální spuštění veřejného jabberského serveru jabber.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Linuxoví klienti pro Jabber

Potřebujete být v kontaktu s lidmi na stejném projektu nebo si jenom rádi občas poklábosíte (od slova klábosnice :) )? Tentokrát můžete zkusit třeba Jabber Instant Messenger pod Linuxem. Kudy na to se hned dozvíte. Následující článek vám představí několik klientů pro tento systém a také snad pomůže je zprovoznit.

Doba čtení: 8 minut

Francouzské peníze do Jabber.com

Takřka z každého článku o komunikačním systému Jabber se nejspíš dozvíte, že je mu do budoucna přisuzována velmi významná role a jeho autoři dokonce doufají, že se svým významem přinejmenším vyrovná emailu. Zatím tato tvrzení a přání stála zejména…

Spuštěn server Jabber.cz

1. 4. 2001 byl oficiálně odstartován server Jabber.cz, věnovaný open-source systému pro zasílání krátkých textových zpráv Jabber.

2. 4. 2001 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Jabber server 1.0

Právě vyšel Jabber server verze 1.0. Pokud nevíte, co Jabber je, pak vězte, že jde o instatní povídátko a`la ICQ s otevřeným kódem. Oproti ICQ, AIM, Yahoo Messengeru a dalším podobným systémům používá Jabber distribuovanou síť serverů, které může…

Zprávička č. 323

ICQ je známo svojí děravostí. Pokud jste si mysleli, že do kontakt listu si vás jen tak někdo nepčidá, když budete vyžadovat nejprve autorizaci, tak jste na omylu. Více se dočtete v článku Vojtěcha Bednáře.

9. 7. 1999 0:00

Zprávička č. 180

Nad smyslem a budoucností ICQ se zamýšlí Marek Antoš na Lupě. Je ICQ opravdu jen žrout času? Vratíme se k e-mailu? Proč má Patrik Zandl zakázáno používat ICQ?

27. 4. 1999 0:00