Hlavní navigace

CVS

Softwarová sklizeň (5. 8. 2009)

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes se podíváme, jak spravovat prázdné adresáře v gitu a jak spravovat mirrory, případně jak poznat, z kterého AS přichází uživatel. Také se podíváme, jak zpívat karaoke na body a jak nám počítač usnadní rozhodování, kam jít do hospody.

Doba čtení: 2 minuty

Subversion 1.2

Vyšla nová verze Subversion 1.2. Cílem projektu je vytvořit plnohodnotnou náhradu za CVS pod open-source licencí. Mezi novinky patří vylepšení API, rychlejší přístup ke starším verzím, oprava chyb a další. Můžete rovnou stahovat .

OpenCVS pod BSD licencí

Z projektu OpenBSD vzešlo OpenCVS (CVS server i klient pod BSD licencí). Snahou je udržení kompatibility s CVS. Hnací silou projektu byla i stagnace vývoje CVS. Brzy se dočkáme vydání první verze (via Slashdot).

Bezpečnostní souhrn 7. 12. 2004

ViewCVS nerespektuje některá omezující nastavení, obrázková galerie Ansel umožňuje SQL injection a XSS, CA Unicenter Remote Control dovoluje neutorizovanou administraci, web picasa.google.com byl nepřátelsky změněn.

7. 12. 2004 11:28

Bezpečnostní souhrn 17. 8. 2004

Service Pack 2 pro Windows XP se ještě pořádně nerozkoukal a už se v něm našly drobné chyby, dle Microsoftu mohou mít se Service Packem 2 problémy i některé bezpečnostní produkty, CVS má menší trable s upovídaností.

17. 8. 2004 17:38

Bezpečnostní souhrn 9. 8. 2004

Pomocí bluetooth lze krást data (nejen), finální verze Service Pack 2 pro Windows XP je na světě, CVSTrack dovoluje vykonání libovolného příkazu, libpng dělá neplechu i u Sunu, Cytrix Secure Gateway trpí na DoS.

9. 8. 2004 20:23

Výlet do říše verzí: závěr

Tento týden se vydáme do říše verzí naposledy. Naši pouť uzavřeme povídáním o těch nejzajímavějších systémech pro kontrolu verzí, které předčí CVS, splňují alespoň některé z našich požadavků z minulého dílu a hodí se pro vývoj opensource projektů.

Doba čtení: 10 minut

Výlet do říše verzí: ideální verzovací systém?

Toto pondělí si na vás přichystalo tentokrát mírně teoretickou diskusi o tom, co by měl všechno umět takový ideální verzovací systém a jak by to asi tak měl umět.

Doba čtení: 9 minut

Výlet do říše verzí: externí nástroje

Dnes naše poněkud nepravidelné povídání o CVS konečně uzavřeme - a to velkolepou přehlídkou všemožných externích nástrojů a udělátek, které se určitě při práci s CVS budou hodit.

Doba čtení: 6 minut

Výlet do říše verzí: konfiguraci CVS - dokončení

Týden uběhl jako voda, je zde opět krásné, veselé a pracovní pondělí a s ním dokončení našeho povídání o konfiguraci CVS.

8. 3. 2004 0:00
CVS
Doba čtení: 5 minut

Výlet do říše verzí: administrace - modul CVSROOT

V této části naší rozpravy o administraci CVS nás čekají konfigurační soubory v modulu CVSROOT.

1. 3. 2004 0:00
CVS
Doba čtení: 6 minut

Výlet do říše verzí: přesun souborů, mazání adresářů

Dnes si povíme, jak v CVS co nejlépe přesouvat soubory a jak se vypořádat s mazáním adresářů. Pak se vrhneme konečně i do administrování, dnes to bude příkaz cvs admin.

Doba čtení: 7 minut

Výlet do říše verzí: problémy se slučováním větví

Dnes si rozebereme problémy se slučováním větví v CVS a dojde konečně i na slibované sledování cizího projektu ve vlastním repository.

16. 2. 2004 0:00
CVS
Doba čtení: 5 minut

Stinné stránky CVS

Tento článek vznikl jako reakce na seriál o CVS. Já sám tento systém používám a už jsem narazil na několik případů, kdy jsem u něj, ač se zpočátku jevil jako dobrý nástroj, narazil na problémy. Proto jsem se rozhodl s vámi o své zkušenosti podělit.

Doba čtení: 6 minut

Výlet do říše verzí: větvení a slučování

Pojďme si opět poodkrýt některé další taje CVS. Dnes by to mohlo být zajímavé, prozradíme si totiž něco o větvení a slučování.

Doba čtení: 5 minut

Výlet do říše verzí: historické verze repository, tagování

Dnes si budeme vyprávět spoustu zajímavých věcí o práci s různými historickými verzemi repository a pronikneme i do tagování.

Doba čtení: 5 minut

Výlet do říše verzí: CVS přes síť

Již mnohokrát slunce vyšlo a zapadlo od předchozího dílu našeho seriálu. Ale byly Vánoce, takže by se patřil nějaký --- pravda poněkud opožděný --- dárek. Krom toho jsem konečně našel dostatek času, chuti i motivace, a o další pokračování našeho nekonečného seriálu si napsalo už tolik lidí, že mi dost dobře nezbývá než se do toho zase pustit. Tak si pojďme zase povídat s CVS, tentokráte přes síť!

Doba čtení: 9 minut

Výlet do říše verzí: CVS

Každý, kdo dospěje do určitého vývojového stadia, se od svých rodičů, školy, nebo alespoň kamarádů dříve či později musí dozvědět určité věci, zásadní mimo jiné i pro jeho budoucí život. Správně, dnes si konečně povíme něco o CVS.

Doba čtení: 9 minut

Výlet do říše verzí: hledání v RCS souborech

Dnes se vydáme objevovat svět RCS (a přilehlé okolí) naposledy, povíme si hlavně o kouzelných formulkách, které RCS v souborech umí hledat a občas nám tak zkazit radost. Na rozloučenou se pak ještě krátce zastavíme u SCCS.

Doba čtení: 5 minut

Výlet do říše verzí: RCS - mergování

Po delší prodlevě nastal opět čas podívat se do světa RCS. Dnes se dozvíte, co je a k čemu slouží mergování (a hlavně, jakými všemi možnými způsoby se dá provádět). Budeme si také vyprávět, jak vznikají konflikty, proč vznikají a jak se s nimi vypořádat.

Doba čtení: 5 minut

Výlet do říše verzí: RCS

Naše výprava královstvím RCS pokračuje! Dnes se dozvíte něco více o zamykání souborů, spoustu si toho povíme o větvení vývoje a nakonec si ukážeme, co a k čemu jsou stavy revizí.

Doba čtení: 7 minut

Výlet do říše verzí

Nástrojů, které umí udržovat přehled o verzích projektů a vracet se do historie, není zrovna málo; my si v tomto seriálu nejdříve ukážeme, co je to a jak funguje RCS, poté se ponoříme do světa CVS, který důkladně prozkoumáme, a v závěru se doufejme opět vynoříme, zhluboka se nadechneme a řekneme si, proč CVS není vlastně zdaleka ideální a co s tím.

Doba čtení: 7 minut

Linuxové noviny 1/2001

Vyšly nové Linuxové noviny. HTML verzi najdete na stránkách linux.cz, další formáty pak tady. Toto číslo obsahuje například článek o použití TV karty Askey TView99 pod Linuxem, o nástroji pro kontrolu integrity systému Tripwire nebo třeba o správě projektů pomocí CVS.

15. 5. 2001 0:21

Kniha GNU nástroje pro tvorbu WWW stránek

Na pultech knihkupectví se objevila zajímavá knížka nazvaná GNU nástroje pro tvorbu WWW stránek. Název je to trošičku (ale opravdu jenom trošičku) zavádějící, protože kniha se nezabývá specializovanými programy, ale aplikacemi Emacs, CVS a GIMP…

16. 5. 2000 0:00
WWW