Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 8. 2009)

Miroslav Suchý 5. 8. 2009

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes se podíváme, jak spravovat prázdné adresáře v gitu a jak spravovat mirrory, případně jak poznat, z kterého AS přichází uživatel. Také se podíváme, jak zpívat karaoke na body a jak nám počítač usnadní rozhodování, kam jít do hospody.

MarkEmptyDirs

Známým problémem (nebo chcete-li vlastností) mnoha verzovacích systémů jako je GIT, CVS nebo Mercurial je nemožnost vytvořit prázdné adresáře. Obezličkou může být vytvoření skrytých souborů a ty později – až do adresářů nahrajete normální soubory – smazat. Jenže to se lépe říká a hůře dělá. Respektive hůře se zapamatovává, kde jste co nechali. MarkEmptyDirs by vám s tím mohl pomoci. Při spuštění projde rekurzivně daný adresář a v prázdných adresářích vytvoří skryté soubory (volitelně s nějakým obsahem). V adresářích, kde je onen skrytý soubor .emptydir a zároveň i jiný soubor, tak je tento skrytý soubor smazán. Další parametery programu vám dovolí smazat všechny placeholdry nebo je jenom vypsat. Program je napsaný v C#, což může někomu vadit.

code.google.com/p/mar­kemptydirs/,
1.3,
GPLv3

Performous

Platformous je karaoke program. Ty obvykle přehrávají písničku a zobrazují vám text písničky. A někdy i noty. Ale Performous jde ještě dále a hodnotí váš zpěv v reálném čase. Zvuk z mikrofonu je analyzován, odfiltrován od hluku (problémem není ani hlučná hospoda) a je určen tón, jakým zpíváte. Je jedno v jaké oktávě zpíváte, ale měli byste se držet jedné. Pokud se trefíte do půl tónu, tak dostanete plný počet bodů, pokud se vzdalujete, tak dostanete těch bodů méně. Vaši intonaci navíc vidíte přímo na obrazovce, takže se můžete lehce (sic!) opravit.

Performous

performous.org/,
0.3.2,
GPL

mod_asn

Mod_asn je modul pro Apache, který pomocí BGP protokolu umí velmi rychle zjistit prefix uživatelovy IP adresy a z jakého autonomního systému přistupuje. To lze velmi dobře využít, pokud spravujete několik mirrorů. Například pomocí MirrorBrain.

mirrorbrain.or­g/mod_asn/,
1.3,
Apache 2.0

MirrorBrain

MirrorBrain vám silně ulehčí práci se spravováním mirrorů. Umí spravovat kompletní mirror i částečné mirrory, kdy některé soubory ještě nejsou stáhnuté, nebo mirror neumí odesílat soubory větší než 2 GB. Uživatelé jsou buď přímo přesměrováni na nejbližší mirror – do jejich vlastního AS, státu, kontinentu a v nejhorším případě do náhodně zvoleného mirroru, který není přetížený. Nebo MirrorBrain pro daný soubor umí vygenerovat metalink soubor.

mirrorbrain.org/,
2.9.1,
Apache 2.0, GPLv2

Blbinka

Je-li vaší základní otázkou života vesmíru a vůbec otázka „Kam jít večer do hospody?“, tak vám nabídnu sofistikované řešení: Wheel'O Yum vám umožní si zatočit kolem, na kterém je seznam vašich oblíbených hospod a rozhodne tak za vás, kam se půjde. Ale zas tak jednoduché to není. Program vám dovolí nejdříve zvolit vaše preference: cena hospody a vzdálenost. Přihlédne k naposledy navštíveným – naposledy navštívené hospody mají menší šanci vytočení. A teprve potom vám dovolí zatočit kolem a vybere vám hospodu. Pokud by se vám to nelíbilo, tak máte k dispozici chatovací okno, kde se můžete domluvit tak, jako jste to dělali dosud. Program je k dispozici jako nativní javovská aplikace i jako aplet do html stránky.

Wheeloyum

www.wheeloyum­.com/AppAbout­.php,
3.6.6,
EULA

Našli jste v článku chybu?

5. 8. 2009 9:08

. (neregistrovaný)

Vždyť to je ukázka přesně toho, před čím se varovalo v diskuzích o Monu i tady na Rootu. C# přitahuje jedince, kteří neumí pořádně programovat, protože řadu věcí hlídá za ně. Takže se objevuje spousta SW, který je naprosto prasácky či neefektivně napsán, protože udělat ho je celkem jednoduché. Jako svého času naklikávači komponent dělali zpraseniny ve Visual Basicu. Samozřejmě, že skript v Bashi je elegantnější i vhodnější řešení. Ale to by člověk musel Bash ovládat.

5. 8. 2009 8:25

ptakopysk (neregistrovaný)

Nebylo by jednoduší pro problém řešený MarkEmptyDirs napsat několika řádkový skript v bashi? Použití C sharp mi připadá naprosto samoúčelné.

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: 1. den EET? Problémy s pokladnami

1. den EET? Problémy s pokladnami

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: Není sleva jako sleva. Jak obchodům nenaletět?

Není sleva jako sleva. Jak obchodům nenaletět?

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU