Články
Zprávičky
Fórum
Podpořte Root
Školení
Galerie
Root do mailu
RSS
Blogy
Knihy
Speciály
Manuály
Licence
Jak na Linux
Zdroják
Hledat
Root.cz
»
Témata
»
NSA
NSA
1
–
30
/
65
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Postřehy z bezpečnosti: ruské útoky (nejen) na ČR
V dnešním díle Postřehů se podíváme na mezinárodní reakci na ruské kybernetické útoky na české a německé instituce, zneužívání prázdných repozitářů na Docker Hubu nebo aktivity běloruských Kyberpartyzánů…
Jan Kopřiva
6. 5. 2024
Doba čtení:
6 minut
Postřehy z bezpečnosti: matka všech úniků má 25 miliard záznamů
V dnešních postřezích se podíváme na masivní zdroj uniklých dat, kybernetický útok na část Roskosmosu, kritiku NSA ze strany amerického senátu, zranitelnosti Jenkins a soutěž Pwn2Own týkající se elektrických aut.
ALEF-CSIRT
29. 1. 2024
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: vzpoura montážních klíčů
V dnešním díle Postřehů se podíváme na novoroční záplaty Microsoftu, Čínou aktivně zneužívanou zranitelnost VPN, rozšiřování malware PikaBot, AI hackující AI, či zranitelnosti montážních klíčů Bosch.
CESNET CERTS
15. 1. 2024
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: útoky na Bluetooth, PLC i UEFI
V dnešním díle Postřehů se podíváme na novinky okolo úniku dat ze systémů společnosti Okta, nové zranitelnosti v Bluetooth a v UEFI, nebo útoky na průmyslové systémy vyrobené v Izraeli…
Jan Kopřiva
4. 12. 2023
Doba čtení:
5 minut
Odměna za odhalení seedů za eliptickými křivkami NIST od NSA
Bezpečnostní odborník Filippo Valsorda nabídl odměnu 12 288 dolarů tomu, kdo jako první prolomí seedy eliptických křivek NIST a zjistí původní fráze, které byly za účelem jejich vygenerování zahašovány. Existují totiž dlouhodobé obavy, že NSA…
Petr Krčmář
9. 10. 2023
Postřehy z bezpečnosti: příběh malwaru QakBot zřejmě ještě není u konce
V dnešním díle Postřehů se podíváme na deset nejčastějších bezpečnostních slabin postihujících velké organizace, stále funkční část infrastruktury malwaru QakBot nebo nové exploity pro zranitelnost v glibc.
Jan Kopřiva
9. 10. 2023
Doba čtení:
4 minuty
Nové informace z archivu Eduarda Snowdena
Eduard Snowden je známý whistleblower, který pracoval pro NSA a vynesl odsud v roce 2013 tajné informace. Těmito informacemi se zabývali jak novináři, tak i Jacob Appelbaum. Ten je známý také jako vývojář Tor. Ale z projektu v roce 2016 odešel…
Jan Fikar
22. 9. 2023
SELinux se v Linuxu 6.6 zbaví svého původu v NSA
Security Enhanced Linux (SELinux) je součástí linuxového jádra už dobré dvě desítky let a stále v kódu nese připomínky původního místa vzniku, americké Národní bezpečnostní agentury (The National Security Agency, alias NSA). Právě tato reference…
David Ježek
30. 8. 2023
CISA, FBI a NSA zveřejnily nejčastěji zneužívané zranitelnosti za rok 2022
CISA, FBI a NSA zveřejnily seznam dvanácti nejčastěji zneužívaných bezpečnostních chyb v roce 2022. Agentury pro kybernetickou bezpečnost ve Spojených státech, Austrálii, Kanadě, na Novém Zélandu a ve Spojeném království vyzvají organizace po celém…
Petr Krčmář
4. 8. 2023
Postřehy z bezpečnosti: hlídač s dírou ve vlastním plotě
V chladném Norsku bylo někomu pěkně horko, v USA mají novou kyberpečeť, ve Velké Británii možná nebudou mít Facetime a na Havaji to měli drahé. AMD má svůj „bleed“, Microsoft dohání Google a VirusTotal se omlouvá.
CESNET CERTS
31. 7. 2023
Doba čtení:
8 minut
Postřehy z bezpečnosti: bez záplat v software už nelétají ani vrtulníky
V dnešním díle pravidelného pondělního souhrnu se podíváme na změny v šíření malwaru QBot, ransomware LockBit cílící na macOS nebo havárii vrtulníku údajně způsobenou chybějící softwarovou záplatou.
Jan Kopřiva
24. 4. 2023
Doba čtení:
4 minuty
Postřehy z bezpečnosti: nehledejte software ke stažení pomocí Google
Tentokrát si můžeme přečíst o mnohém zranitelném softwaru, o podvržených knihovnách, o útocích hackerů i o zločincích opakovaně zneužívajících šifrovanou komunikaci, kteří přesto neunikli spravedlnosti.
CESNET CERTS
13. 2. 2023
Doba čtení:
3 minuty
NSA nabádá organizace, aby používaly jazyky, které bezpečně pracují s pamětí
NSA včera vydala krátké upozornění na problém bezpečnost paměti. Celý dokument (PDF) má 7 stránek a zmiňuje používání jazyků, které bezpečně pracují s pamětí. Jako příklad jsou zmíněny C#, Go, Java, Ruby, Rust a Swift. NSA cituje zdroje…
Jan Fikar
11. 11. 2022
Postřehy z bezpečnosti: 20 let za ransomware a 25 let za další podvody
V dnešním díle Postřehů se podíváme na vysoké tresty pro kybernetické zločince, zranitelnosti nejčastěji využívané čínskými APT aktéry nebo další vývoj okolo Microsoft Exchange a ProxyNotShell.
Jan Kopřiva
10. 10. 2022
Doba čtení:
4 minuty
Postřehy z bezpečnosti: od kyberútoku k přerušení diplomatických vztahů
V dnešním díle Postřehů se podíváme na reakci Albánie na nedávný kybernetický útok na její státní systémy, obvinění NSA ze špionáže ze strany Číny nebo malware, který cílí na hráče počítačových her.
Jan Kopřiva
12. 9. 2022
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: bezkontaktní útok na dotykové obrazovky
Pravidelný týdenní souhrn bezpečnostních novinek. Dnes se podíváme na akci Interpolu, velký update pro hackerský toolkit, zajímavý útok na dotykové obrazovky a další postřehy z bezpečnosti z předchozího týdne.
ALEF-CSIRT
20. 6. 2022
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: (nejen) ruská invaze na Ukrajinu
V dnešním díle Postřehů se podíváme na kybernetické útoky a další dění spojené s invazí ruských vojsk na Ukrajinu, pravděpodobný konec malwaru Trickbot, škodlivé balíčky v repozitáři npm a nejen to…
Jan Kopřiva
28. 2. 2022
Doba čtení:
5 minut
Postřehy z bezpečnosti: Intel SGX prolomen, enklávy nejsou v bezpečí
V dnešním díle postřehů se podíváme na útoky v jižní Asii, na e-mailovou kampaň trojanu FlawedGrace, na varování před chybami, na zatýkání kyberzločinců a na ostatní zajímavosti ze světa výpočetní techniky.
CESNET CERTS
25. 10. 2021
Doba čtení:
3 minuty
Postřehy z bezpečnosti: zkuste to bez hesel, milý Marconi!
V dnešním díle Postřehů se podíváme na další malý krok směřující ke konci hesel, na agenty NSA, kteří si přivydělávali jako námezdní hackeři, na eskalaci privilegií v HP Omen nebo nový návrh OWASP Top 10.
CSIRT.CZ
20. 9. 2021
Doba čtení:
3 minuty
Postřehy z bezpečnosti: kryptoměny táhnou
Dnes se podíváme na nový malware ElectroRAT zaměřený na uživatele kryptoměn, dále na nedokumentovaný privilegovaný účet v zařízeních Zyxel, na novou vlnu vyděračských e-mailů a na apokalyptický souboj dvou nástrojů od Google.
CSIRT.CZ
11. 1. 2021
Doba čtení:
3 minuty
Kurz Pythonu od NSA
Programátor Chris Swenson se v rámci zákona o svobodě informací FOIA zeptal na kurz jazyka Python v NSA a dostal 400 tištěných stránek zřejmě jen lehce upraveného kurzu COMP 3321. Poté Swenson kurz oskenoval, prohnal OCR a dal k dispozici na…
Jan Fikar
17. 2. 2020
Postřehy z bezpečnosti: ve znamení zranitelností
Uplynulý týden byl opět bohatý na závažné zranitelnosti. My se podíváme na ty ve Windows, v NetScaleru a ve WordPressu. Kromě toho se podíváme třeba i na další cíl trojice Emotet, TrickBot a Ryuk.
CSIRT.CZ
20. 1. 2020
Doba čtení:
5 minut
Vláda USA žaluje Edwarda Snowdena kvůli jeho nové knize
Edward Snowden, možná nejslavnější whistleblower světa, má na krku žalobu. Vláda USA ji ale nepodala z důvodů, které by člověk čekal, tedy vyzrazení státních tajemství, tajemství NSA či něco takového. Snowden je žalován pro to, že jeho nová kniha…
David Ježek
18. 9. 2019
NSA uvolnilo disassembler GHIDRA
NSA podle plánu uvolnilo disassembler GHIDRA, nástroj pro reverzní inženýrství v Javě. Zatím je k dispozici jen binární balíček na oficiálních stránkách. Časem by měl být zveřejněn i zdrojový kód. Motivací NSA je, aby uchazeči o práci v NSA nebo…
Jan Fikar
6. 3. 2019
NSA v březnu uvolní disassembler GHIDRA
NSA 5. března na RSA konferenci uvolní disassembler GHIDRA, nástroj pro reverzní inženýrství, na kterém pracuje od roku 2000. GHIDRA je napsaná v Javě a umí binárky Windows, macOS, Linux, Android a iOS. Ve srovnání s komerčním IDA je pomalejší a…
Jan Fikar
7. 1. 2019
Facebook sdílel data s čínskými firmami, stovky otázek jsou stále bez odpovědi
Stalo se
Vyšel Linux Mint 19, FreeBSD 11.2 s novým LLVM/Clang, Raspbian 2018–06–27, NSA smazala velkou spoustu záznamů, Samsung představil ISOCELL Plus.
David Ježek
1. 7. 2018
Doba čtení:
2 minuty
Trump podepsal šmírování NSA na dalších 6 let
Stalo se
AT&T versus Huawei a národní bezpečnost, Tails 3.4 záplatuje Meltdown, nové spínače Cherry MX Low Profile RGB, Apple přestane zpomalovat iPhony, EU si pochvaluje blokování hate speech, paměti GDDR6 a 400Mpix Hasselblad.
David Ježek
21. 1. 2018
Doba čtení:
5 minut
Intel ME 11 jde zakázat díky NSA
Výzkumníci z Positive Technologies našli způsob, jak vypnout nechvalně známý Intel Management Engine (ME) 11. Ten najdete ve všech počítačích s procesorem Intel Skylake a novějších. Odstranění ME není jednoduchá záležitost, protože po zapnutí…
Jan Fikar
29. 8. 2017
NSA má účet na GitHubu
Od teď už se nemusíme spoléhat na skupiny jako ShadowBrokers, abychom se dostali ke zdrojovým kódům NSA. Prostě půjdeme na GitHub, kde si bezpečnostní agentura sama otevřela účet. Nyní tam je 11 projektů, dalších 21 pak na stránce bezpečnosti…
Jan Fikar
22. 6. 2017
NSA se domnívá, že za červem WannaCry stojí Severní Korea
NSA se domnívá „s rozumnou jistotou“, že za červem WannaCry stojí severokorejská výzvědná služba RGB. Za dvěma verzemi červa WannaCry stojí neznámí zločinci z Lazarus Group, pravděpodobně sponzorovaní RGB. Vlastní červ je pak založen na uniklých…
Jan Fikar
15. 6. 2017
1
–
30
/
65
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Zprávičky
Spojení firem vyvíjejících online verzi LibreOffice
V tiskové zprávě oznámily své spojení firmy Collabora Productivity a Allotropia, které vyvíjejí online verze kancelářského balíku LibreOffice…
Včera
AVX-512 s AMD Strix Halo: výkon o polovinu vyšší, spotřeba stejná
Parádní výsledky předvádí aktuální APU od AMD generace Strix Halo. Server Phoronix přeměřil výkon v testech využívajících AVX-512 a výsledky…
Včera
Intel aktualizoval podporu pro GPU Battlemage v Ubuntu 24.04 LTS, zrychluje raytracing v Blenderu
Novou vývojovou verzi ovladače pro grafické karty rodiny Battlemage fungující s posledním LTS vydáním Ubuntu 24.04 vydal Intel. Do této verze…
Včera
Další zprávičky
Napište zprávičku
Anketa
Máte-li xDSL: jak rychle stahujete?
do 20 Mbps
20 až 40 Mbps
40 až 60 Mbps
60 až 80 Mbps
80 až 100 Mbps
více než 100 Mbps
Chcete se proškolit Linux za zlomek ceny? Využijte dotaci 82 % z ceny!
TO CHCI
ČLÁNKY DO MAILU