Hlavní navigace

Takto staví sítě profíci, jak to děláte vy?

Jak při návrhu WLAN sítě využít potenciál Wi-Fi 6 a jak zajistit bezpečnost IoT sítí. To se můžete naučit na těchto webinářích.
27. 5. 2020

Sdílet

Jak zabezpečit IoT síť

Velikost internetu věcí raketově roste a spolu s ním i jeho atraktivita pro útočníky. Kybernetická bezpečnost je tak dnes klíčovým aspektem IoT sítí. Tento webinář vám ukáže, jak důležitý je architekturní přístup při řešení kybernetické bezpečnosti IoT sítí a poskytne základní doporučení pro zvýšení jejich bezpečnosti. Pokud se při práci s IoT sítí potýkáte s nedostatkem relevantních informací o jejich provozu, poskytne vám rady, jak zvýšit vizibilitu komunikace, která využívá průmyslové protokoly a jak odhalit zranitelnosti a útoky v IoT sítích. Představí také nový produkt Cisco Cyber Vision založený na akvizicí firmy Sentryo, který je unikátní svou architekturou využívající sondy v síťových prvcích a který pomáhá analyzovat komunikaci, kategorizovat zranitelnosti a doporučí, jaká nápravná opatření zavádět. Naučíte se také, jak toto řešení integrovat s dalšími bezpečnostními komponentami pomocí API a jak jej zařadit do celkové architektury sítě.

Naučte se využít potenciál Wi-Fi 6

Zajímá vás, jaké možnosti přináší nejnovější standard Wi-Fi pro bezdrátové sítě? Nebo už dokonce zvažujete přechod na Wi-Fi 6, ale nevíte, jak naplno využít to, co nabízí. Od toho je tu následující webinář, který vás provede všemi zákoutími návrhu WLAN sítě od rozmístění AP, přes způsob nasazení bezdrátových kontrolérů, vysokou dostupnost, zabezpečení – včetně WPA3, prioritizaci důležitých aplikací až po samotný dohled a analýzu provozních parametrů bezdrátové sítě. To vše s ohledem na využití vlastností Wi-Fi 6.

Termíny a témata dalších webinářů  jsou následující: 

26. května 2020 – Novinky v Cisco vlajkových XR platformách 8000 a ASR 9000 – podrobnosti a registrace

28. května 2020 – Automatizace v cloudové službě Meraki pomocí rozhraní API – podrobnosti a registrace

2. června 2020 – Mějte pod kontrolou koncová zařízení a webové aplikace s Meraki MDM a Meraki Insight + Demo – podrobnosti a registrace

4. června 2020 – Řada přepínačů Catalyst 9000 – podrobnosti a registrace

Cisco přináší sérii technicky zaměřených přednášek, které se týkají témat souvisejících s architekturou sítí, datovými centry, řešeními pro IT bezpečnost, infrastrukturou pro cloudové služby,  IoT nebo systémy pro spolupráci uživatelů. Některé jsou zaměřeny na designový návrh, jiné na konkrétní implementace včetně praktických příkladů a živých demo ukázek, nebo na aktuální trendy v oboru.

Pro účast na přednášce se vždy stačí registrovat a ve stanoveném čase se připojit do Webexu. Celý webinář totiž probíhá přes komunikační platformu Cisco Webex, a to dvakrát týdně. Případně je možné spustit přednášky ze záznamu zde na Root.cz nebo na webu TechClubu.