Hlavní navigace

Tieto otevírá dveře mladým talentům a inovacím

Na cestě ke zkušenostem: Tieto nabízí studentům možnost získávat praktické dovednosti skrze spolupráci na realných projektech pro zákazníky.
26. 9. 2016

Sdílet

Tieto je jeden z nejvýznamějších IT zaměstnavatelů v České republice, původem z Finska a operuje celosvětově v mnoha odvětvích průmyslu. V Brně působí přibližně dva roky. Lokální R&D centrum se orientuje na vývoj SW v oblasti telekomunikací, cloudových a IP řešení. V rámci plánovaného růstu nabízí volná místa pro developery a vývojáře automatických testů.

Noví kolegové u nás mohou pracovat s moderními nástroji pro urychlení a usnadnění IP komunikace v rámci Cloudu jako je DPDK, SR-IOV, NFV a SDN. Vyvíjíme především v Javě a C/C++, používáme skriptovací jazyky Python, Bash, Perl a další.


Nehledáme jen zkušené programátory, ale i absolventy středních i vysokých škol a také studenty závěrečných ročníků VŠ. Letos jsme poprvé otevřeli možnost nastoupit u nás na stáž a získat tak praktické zkušenosti během studia. Z 20 vybraných studentů, kteří stáž absolvovali, s námi 16 pokračuje ve spolupráci na projektech pro naše zákazníky, což jsou světoví výrobci telekomunikačních zařízení, polovodičů a mission critical systémů. Studenti závěrečnných ročníků informačních oborů zpozorněte – další běh internship programu je v přípravě a bude inzerován na našich webových stránkách, Facebooku a LinkedIn. 

Úkoly a zadání stáží nejsou jen na teoretické úrovni a nekončí v šuplíku. Jejich výsledky se využívají v reálných projektech nebo pro prezentaci zákazníkům. Jako příklad můžeme uvést skripty pro automatizovanou konfiguraci OpenStacku, které využívají kolegové pracující na vývoji a testování Open Network Platform, nástroje pro validaci a konverzi Swagger schematu pouzivaneho pro definici RESTového rozhraní switchů používaných pro softwarově řízené síťě v datacentrech vyvíjených především pro telekomunikační aplikace. 

Od září do prosince probíhá také první Tieto Czech start-upový program Tieto Nerds, který společnost organizuje společně s Impact Hub. Z desítky přihlášených projektů si Tieto a Impact Hub vybrali tři start-upové nápady, které budou v průběhu tří měsícu pomáhat rozvíjet a realizovat. Účastníci budou průběžně dostávat tipy a rady Tieto odborníků zaměřené na byznys, technologie, finance, sales a HR. Pomohou jim také tematické workshopy a individuální diskuze. 

Spokojení studenti prvního a druhého běhu stáží se připravují na postup ve své dosavadní kariéře.