Hlavní navigace

Seriál Arch Linux based distribuce

Kolem Arch Linuxu se vytvořil rozsáhlý ekosystém dalších distribucí, které na něj navazují. V seriálu si popíšeme ty nejzajímavější z nich.

Distribuce Arch Linux based: Manjaro komunitní, porovnání distribucí

Minulý díl byl věnován distribucím Apricity (Gnome), PacBang (Openbox) a Netrunner (Manjaro a KDE). Dnes představíme několik prostředí pro Manjaro Linux a provedeme závěrečné porovnání všech představených verzí.

Doba čtení: 12 minut

Arch Linux based: Apricity OS, PacBang a Netrunner Rolling

Minulý článek byl věnován Manjaro Linuxu (KDE) a distribuci Antergos (Cinnamon). Dnes se zaměříme na distribuce Apricity (Gnome), PacBang (Openbox) a Netrunner (Manjaro a KDE).

Doba čtení: 18 minut

Distribuce Arch Linux based: Manjaro+KDE a Antergos

Minulý díl byl věnován instalaci Manjaro Linuxu s XFCE a popisu správce balíčků Pamac. Dnes se budeme věnovat instalaci Manjaro s KDE a správci balíčků Octopi. Představíme si také další distribuci Antergos.

Doba čtení: 17 minut

Manjaro s prostředím XFCE, grafická instalace a správce balíčků

Minulý článek se týkal popisu, terminálové instalace a základní konfigurace systému Manjaro Linux. Dnes si ukážeme instalaci XFCE pomocí grafického instalátoru a představíme si grafický správce balíčků.

Doba čtení: 15 minut

Manjaro Linux: Arch pro běžné uživatele

Minulým článkem byl ukončen seriál o Arch Linuxu. Dnes se začneme věnovat distribucím, které jsou na něm založené. Představení zahájíme popisem a instalací distribuce Manjaro Linux.

Doba čtení: 16 minut