Hlavní navigace

Seriál Co používat po přechodu?

Alternativy k windowsovským programům, ať už komerčním nebo nekomerčním, které by se vám mohly hodit po přechodu z Windows na Linux.

Co používat po přechodu? (hry)

Dnes vám opět nabídneme linuxové alternativy k windowsovským programům. Tentokrát půjde o poněkud lehčí téma. Na řadě jsou totiž aplikace určené pro zábavu a pobavení, tedy počítačové hry.

27. 8. 1999 0:00
Doba čtení: 5 minut

Co používat po přechodu? (kancelář)

Po kratší prodlevě se opět vracíme ke hledání alternativ k windowsovským programům. Dnes jsou na řadě kancelářské aplikace.

16. 8. 1999 0:00
Doba čtení: 5 minut

Co používat po přechodu? (multimedia)

Dnes vám opět nabídneme linuxové alternativy k windowsovským programům. Na řadě jsou multimediální programy.

Doba čtení: 2 minuty

Co používat po přechodu? (grafika)

Dnes pokračujeme v seriálu, který hledá a nabízí alternativy k windowsovským programům různého zaměření. V tomto díle se podíváme na velice širokou oblast grafiky.

Doba čtení: 3 minuty

Co používat po přechodu? (Internet a komunikace)

Nebojte se, nestala se z nás poradna pro dámy vyššího středního věku :). Dnes budeme trochu porovnávat. Pokud čtete Roota pravidelně, víte, že srovnávání nesrovnatelného mi doslova leze krkem. Přesto se dnes vrhnu na porovnání Linuxu s Windows. Ovšem nebudu hodnotit rychlost, hardwarovou náročnost nebo jiné mírně pofidérní hodnoty, ale zaměřím se na aplikace. Pokusím se vyjmenovat alternativy k windowsovským programům, ať už komerčním nebo nekomerčním, které by se vám mohly hodit po přechodu z Windows na Linux, na který se už beztak chystáte :)

16. 7. 1999 0:00
Doba čtení: 3 minuty