Hlavní navigace

Seriál CVS pro každého

"Mám verzi ze včerejška a pořád se hroutí na řádku 250, co mám dělat?" "Je to opraveno, nahraj si dnešní verzi." Tak nějak může vypadat debata vývojáře s uživatelem programu. Je to právě CVS, které nám umožňuje mít v počítači absolutně aktuální verzi programu. Seriál ukazuje, že stáhnout program z CVS není žádná magie a že to není o nic složitější než třeba FTP.

CVS pro každého (3) - dokončení

Dnes se dozvíme více o dalších příkazech a popíšeme si speciální soubory v pracovním adresáři a v repozitáři. Na závěr si povíme o zvláštnostech kompilace z CVS.

Doba čtení: 5 minut

CVS pro každého (2) - praxe

Dnes se dozvíte, jak aktualizovat data z CVS, jak získat podrobné informace o provedených změnách, větvích, značkách a modulech a jak poslat provedenou změnu na CVS.

Doba čtení: 6 minut

CVS pro každého (1) - základy

„Mám verzi ze včerejška a pořád se hroutí na řádku 250, co mám dělat?“ „Je to opraveno, nahraj si dnešní verzi.“ Tak nějak může vypadat debata vývojáře s uživatelem programu. Je to právě CVS, které nám umožňuje mít v počítači absolutně aktuální verzi programu. Dnes si ukážeme na jednoduchém příkladu, že stáhnout program z CVS není žádná magie a že to není o nic složitější než třeba FTP.

Doba čtení: 6 minut