Hlavní navigace

Seriál Dlaždice ve správě oken

Dlaždicový správce oken nabízí sice netradiční, ale o to pohodlnější způsob organizace aplikací na ploše. Projdeme si společně ty nejpoužívanější a naučíme se je konfigurovat a používat.

Konfigurace Notion – spouštění aplikací, stavový panel a lišta Notion, ukončení první části seriálu

Minulý díl byl věnován klávesovým zkratkám a deklaraci menu. V dnešním dílu se zaměřím na spouštění aplikací a stavový panel a lištu. Tímto dílem bude ukončena první část seriálu o dlaždicových WM.

19. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 9 minut

Konfigurace Notion – klávesové zkratky, deklarace systému menu a spouštění aplikací

Minulý díl byl věnován základům konfigurace Notion. V dnešním dílu se zaměřím na klávesové zkratky, deklaraci systému hlavního, podřízeného a kontextového menu a na závěr spouštění aplikací.

12. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 8 minut

Konfigurace Notion – spuštění nové verze, tagy a okna, manipulace s nimi

V minulém dílu byla dokončena kapitola o Dwm aplikací vybraných patchů. Od dnešního dílu se zaměřím na Notion a začnu s popisem základních možností uživatelské konfigurace včetně ovládání prostředí.

5. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 8 minut

Konfigurace Dwm – aplikace vybraných patchů

Minulý díl byl věnován vzhledu prostředí, systémovému panelu a úvodu do aplikace patchů. V dnešním dílu se zaměřím na postupnou aplikaci několika vybraných patchů a ukončím kapitolu o Dwm.

Doba čtení: 10 minut

Konfigurace Dwm – vzhled prostředí, systémový panel, úvod do patchů

Minulý díl byl věnován stylu rozložení oken, spouštěčům aplikací, pravidlům spouštění a ovládání prostředí myší. Dnešní díl se zaměří na vzhled, systémový panel a popis aplikace vybraného patche.

Doba čtení: 14 minut

Konfigurace Dwm – styl rozložení oken, spouštění aplikací, ovládání myší

Minulý díl byl věnován konfigurací Dwm včetně překladu, tagů, oken a klávesových zkratek. Dnešní díl se zaměří na dokončení této části, styl rozložení oken, spouštění aplikací a ovládání myší

13. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 12 minut

Konfigurace Dwm – překlad nové verze, tagy a okna, manipulace s nimi

Minulý díl byl věnován dokončení konfigurace Qtile – stylu rozložení oken a panelu. V dnešním dílu se zaměřím na Dwm, způsob překladu, konfiguraci tagů a oken, klávesových zkratek a spouštění aplikací

Doba čtení: 9 minut

Konfigurace Qtile – styl rozložení oken, systémový panel, start aplikací

Minulý díl byl věnován úvodu do konfigurace Qtile – klávesovým zkratkám a pracovním plochám. V dnešním dílu se zaměřím na konfiguraci stylu rozložení oken a panelu. Také to bude poslední díl o Qtile.

Doba čtení: 11 minut

Konfigurace Qtile – klávesové zkratky, pracovní plochy, styly rozložení oken

Minulým dílem byla ukončena kapitola popisu a konfigurace Spectrwm. V dnešním dílu se zaměřím na Qtile a představím klávesové zkratky, pracovní plochy a styly rozložení oken.

Doba čtení: 11 minut

Konfigurace Spectrwm – nastavení panelu, systémová lišta, parametry spouštěných aplikací

Minulý díl byl věnován popisu spouštění aplikací, rozložení oken na ploše a nastavení panelu. Dnešní díl zaměřím na dokončení konfigurace panelu, systémové lišty a parametrům spouštěných aplikací

15. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Konfigurace Spectrwm – spouštění aplikací, rozložení oken, nastavení panelu

Minulý díl byl věnován popisu práce s pracovními plochami a nastavení globálních parametrů prostředí. V dnešním dílu se zaměřím na popis spouštění aplikací, rozložení oken na ploše a manipulaci s nimi.

Doba čtení: 9 minut

Uživatelská konfigurace Spectrwm – základ a pracovní plochy

Minulý díl byl věnován popisu vybraných dlaždicových WM a jejich standardního nastavení. V dnešním dílu se zaměřím na prvního konkrétního zástupce Spectrwm a jeho uživatelskou konfiguraci, hlavně pracovní plochy.

1. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Porovnání vybraných dlaždicových správců, výchozí nastavení

Minulý díl byl věnován seznámení s obsahem seriálu a popisu vytvoření základního prostředí pro představení dlaždicových WM. Dnes se zaměřím na popis vybraných WM a jejich standardní nastavení.

Doba čtení: 5 minut

Dlaždicový (tiling) správce oken v Linuxu

Dnes začíná série článků o dlaždicových (tiling) správcích oken. V článku se zaměříme hlavně na přípravu virtuálního stroje pro ukázkové příklady včetně základní sady aplikací pro konkrétní demonstrační účely.

Doba čtení: 5 minut