Hlavní navigace

Seriál Haskell a funkcionální programování

Funkcionální programování je zajímavou alternativou k programování v klasických jazycích, jako jsou C nebo Pascal. Haskell, jazyk založený na matematické teorii lambda kalkulu, je jedním z představitelů tohoto odlišného přístupu.

Haskell a funkcionální programování (5)

V poslední části minisérie o Haskellu je popsán přístup jazyka ke vstupně/výstupním operacím a způsob práce se soubory. Na závěr nesmí chybět menší "bonus". Poprvé (a nejspíš i naposled) si můžete na rootu přečíst článek, který se zabývá matematickým důkazem, samozřejmě v souvislosti s funkcionálním programováním :-)

Doba čtení: 6 minut

Haskell a funkcionální programování (4)

Čtvrtá část povídání o Haskellu navazuje na popis základních vlastností jazyka z předchozího dílu a dále jej rozvíjí. Dnes se můžete dozvědět co je to signatura typu a k čemu Haskell používá třídy.

Doba čtení: 5 minut

Haskell a funkcionální programování (3)

Dnes se pokusím osvětlit, jakou má program v Haskellu strukturu. Prozradím i něco o datových typech a jelikož se jedná o funkcionální jazyk, tak jako bonus přidám nějaký ten odstavec o funkcích.

Doba čtení: 9 minut

Haskell a funkcionální programování (2)

Druhá část seriálu o Haskellu se zabývá (volně) dostupnými překladači a interprety tohoto jazyka. Větší pozornost je pak věnována zejména interpretu Hugs.

9. 10. 2001 0:00
Doba čtení: 6 minut

Haskell a funkcionální programování (1)

Funkcionální programování je zajímavou alternativou k programování v klasických jazycích, jako jsou C nebo Pascal. Haskell, jazyk založený na matematické teorii lambda kalkulu, je jedním z představitelů tohoto odlišného přístupu.

Doba čtení: 5 minut