Hlavní navigace

Seriál Instalace a konfigurace SLES 10

SuSE Linux Enterprise je platforma určená pro produkční prostředí a nabízí velmi snadnou instalaci a správu systému. Přesto je možno se setkat s instalací, která nevyužívá možností SLES tak, jak by bylo vhodné. V tomto seriálu se naučíte dělat věci správně.

Správa serveru a stanic ve SLES 10

V posledním článku naší minisérie o SUSE Linux Enterprise si ukážeme, jak snadno a bez problémů můžeme náš server spravovat. Předvedeme si, že ani pro méně zkušeného systémového správce není příliš obtížné udržovat databází několika stovek uživatelů. Zároveň se podíváme na použití klientských stanic s Windows.

Doba čtení: 7 minut

Nastavení důležitých služeb ve SLES 10

SuSE Linux Enterprise je platforma určená pro produkční prostředí a nabízí velmi snadnou instalaci a správu systému. Po úspěšné instalaci v předchozím článku si ukážeme něco z konfigurace systému. Veškerá nastavení lze provést v grafickém programu YaST2 a nebo v jeho textové obdobě YaST.

Doba čtení: 4 minuty

Instalace malého firemního serveru se SLES 10

SuSE Linux Enterprise je platforma určená pro produkční prostředí a nabízí velmi snadnou instalaci a správu systému. Přesto jsem se už setkal s instalací, která nevyužívala možností SLES tak, jak by bylo vhodné. V několika článcích se pokusím popsat celou instalaci a přidat vlastní postřehy.

Doba čtení: 5 minut