Hlavní navigace

Seriál Low-end SMP

Potřebujete posílit výkon počítaře? Můžete přidat operační paměť, výměnit pevný disku či procesor za větší, resp. rychlejší. Poněkud netradiční volbou, která však zaručeně oslní všechny vaše přátele, může být přechod na víceprocesorový (SMP) systém.

Low-end SMP (4) - co, kde a za kolik

V dnešní části seriálu se podíváme na to, jaký SMP počítač vlastně můžeme sehnat. A také uvedu některé praktické rady při upgrade na SMP.

Doba čtení: 5 minut

Low-end SMP (3) kde nemá smysl

Minule jsme si uvedli výkony, kterých dosáhl SMP počítač v některých, přiznejme si však, že pečlivě vybraných, úlohách. Dnes přidáme některé další výsledky. Na rozdíl od minulé části se však podíváme také na aplikace, u kterých nejsou výhody SMP tolik patrné.

Doba čtení: 4 minuty

Low-end SMP (2) - jak rychle to běží

Platí u víceprocesorového počítače, že 2 x 400 MHz = 800 MHz? Na tuto a další otázky odpovídá pokračování miniseriálu o SMP počítačích.

Doba čtení: 4 minuty

Low-end SMP

Jistě ten pocit znáte. Právě jste si koupili nový počítač, nainstalovali jste na něj svůj oblíbený operační systém a pak už si jen užíváte rychlejšího běhu nejrůznějších efektních a náročných window managerů. Všechno se vám zdá úžasně rychlé, a nechápete jak jste to mohl s tou starou "šunkou" tak dlouho vydržet.

Doba čtení: 3 minuty