Hlavní navigace

Seriál Na cestě ke GNOME 3

Série článků věnovaná připravovanému grafickému prostředí GNOME 3.0 pojednává o počátku vývoje pracovního prostředí GNOME, o revolučním a evolučním přístupu k vývoji pracovního prostředí a o rozhodnutí GNOME se přiblížit třetí generaci prostředí.

Je GNOME Shell opravdu krokem vpřed?

O GNOME Shell se v linuxových kruzích opatrně mluví už nějakou tu dobu, bude to základní stavební kámen GNOME 3.0, které pomalu nabírá zpoždění. Zajímalo mě, jak to teď s GNOME Shell vypadá, protože se pomalu stává obětí moc otevřeného vývoje, který mu jak pomáhá, tak škodí, uživatelé totiž mají před očima aktuální stav.

Doba čtení: 4 minuty

Nejzajímavější novinky v chystaném GNOME 3

V předchozím článku byla pozornost věnována změnám v připravovaném GNOME 3.0 jak v oblasti zbavení vývojové platformy GNOME zastaralých komponent a jejímu celkovému zpřehlednění, tak některým softwarovým částem. Nyní je čas dokončit seznámení s nejzajímavějšími softwarovými novinkami.

Doba čtení: 4 minuty

Plány a novinky pro GNOME 3

V minulém článku byl sledován vývoj GNOME do vývojářské konference GUADEC v létě 2008, kde byla oznámena příprava vydání GNOME 3.0. Nyní je na řadě představení konkrétního plánu vývoje třetí generace prostředí a některé výrazné změny, nové aplikace a technologie se zmíněným plánem související.

Doba čtení: 5 minut

Jsme na cestě ke GNOME 3

První díl série článků věnované připravovanému grafickému prostředí GNOME 3.0 pojednává o počátku vývoje pracovního prostředí GNOME, o revolučním a evolučním přístupu k vývoji pracovního prostředí a o rozhodnutí GNOME se přiblížit třetí generaci grafických uživatelských prostředí. Co nás čeká?

Doba čtení: 6 minut