Hlavní navigace

Seriál Programovací jazyky z vývojářského pekla

Oblíbenou kratochvílí mnoha vývojářů jsou nekonečné debaty o tom, který jazyk je nejlepší či nejčitelnější. Co to ale obrátit? V jakých jazycích se vytváří nejhůře čitelný kód?

Programovací jazyky z vývojářského pekla: špagetový kód na kalkulačkách

Dnes se seznámíme s programováním některých klasických kapesních kalkulaček, protože výsledkem snah vývojáře byl většinou „nádherný“ špagetový kód.

Doba čtení: 14 minut

Programovací jazyky z vývojářského pekla (dokončení)

Ve čtvrté a poslední části článku o esoterických jazycích si nejdříve popíšeme jazyky založené na principu Turingova stroje, jehož páska obsahuje pouze binární symboly.

Doba čtení: 20 minut

Programovací jazyky z vývojářského pekla (ABEND)

Ve třetím článku o esoterických programovacích jazycích si nejdříve popíšeme jazyky založené na substituci řetězců, dále pak jazyky využívající frontu a nezapomeneme ani na specialitku typu Brainfunct.

Doba čtení: 16 minut

Programovací jazyky z vývojářského pekla++

Ve druhém článku o esoterických jazycích se seznámíme s jazykem v nástroji dc, dále pak s Whitespace a zmíníme se o „grafickém“ jazyku Piet či o asi nejšílenějším jazyku vůbec: Malbolge.

Doba čtení: 22 minut

Programovací jazyky z vývojářského pekla

Oblíbenou kratochvílí mnoha vývojářů jsou nekonečné debaty o tom, který jazyk je nejlepší či nejčitelnější. Co to ale obrátit? V jakých jazycích se vytváří nejhůře čitelný kód?

Doba čtení: 14 minut