Hlavní navigace

Společnost CodeGear uvádí produkt Delphi® for PHP pro rychlý vývoj webových aplikací

CodeGear přináší revoluci ve vývoji v jazyce PHP; přináší integrované vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací a architektury PHP komponent.

Sdílet

Praha, 20.2.2007 – Společnost CodeGear dnes oznámila produkt Delphi® for PHP, tedy integrované vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) s využitím komponent a VCL for PHP, open source knihovnu vizuálních komponent. Potvrzuje tak opět svou pozici vedoucího dodavatele vývojových nástrojů.

Delphi for PHP přináší všechny výhody produktivity prostředí typu RAD, které dobře znají uživatelé Delphi už po řadu let, všem vývojářům webových aplikací v jazyce PHP. PHP je dnes jedním z nevýznamnějších dynamických webových jazyků a zároveň jedním z deseti nejpoužívanějších programovacích jazyků vůbec. Produkt Delphi pro PHP je navržen tak, aby posunul vývoj v PHP na vyšší úroveň a umožnil snadný a rychlý vývoj bohatých databázově orientovaných webových aplikací.

Vývojové nástroje CodeGear jsou ty nejlepší na současném trhu a Delphi for PHP není v tomto ohledu výjimkou", říká pan Jonathan Benedicto, majitel společnosti JomiTech z Ontaria v Kanadě.

Jako dlouholetý vývojář v PHP jsem rychle přijal Delphi for PHP jako svůj oblíbený editor. Knihovna VCL for PHP nabízí návrh dobře známý z Delphi a má úžasné schopnosti pro rychlý vývoj aplikací. Teď mohu jednoduše odpojit grafické uživatelské rozhraní od aktuálního kódu webové stránky tím, že použiji zabudovaný aparát na šablony stránek. Delphi for PHP skutečně přenáší vývoj v PHP na podstatně vyšší úroveň", dodal pan Benedicto.

Pokud se jedná o tvorbu dynamických webových aplikací, programátoři pracující s jazykem PHP měli k dispozici základní editaci kódu a nástroje pro ladění. To, co opravdu chybělo pro práci s PHP, byly nástroje pro rychlý vývoj aplikací a knihovny komponent se šablonami kódu, které by soupeřily s moderními nástroji jako Visual Studio® a Delphi a strukturami jako ASP.NET a VCL", říká pan Michael Swindell, viceprezident pro produkty a strategie společnosti CodeGear.

Delphi for PHP nabízí veškeré tyto možnosti a funkčnosti, které jsou nutné pro rychlý vizuální vývoj výkonných aplikací v PHP, vývoj nových komponent PHP a zabudování stávajícího kódu v PHP do opakovaně použitelných vizuálních komponent. Delphi for PHP to vše umí spolu s podporou MySQL®, InterBase® od společnosti CodeGear a dalších databázových systémů SQL a s open source knihovnou VCL for PHP. Vývojáři na platformě Microsoft® Windows® nyní získávají známé prostředí, na které byli dávno zvyklí z produktů Delphi nebo C++Builder® a mohou se obratem s důvěrou pustit do rychlého vývoje v PHP", dokončil pan Swindell.

Důležité vlastnosti produktu Delphi for PHP obsahují mimo jiné:

  • Prostředí typu RAD pro vývoj v PHP
  • VCL for PHP – open source knihovna vizuálních komponent PHP 5 s více než 50 rozšiřitelnými a opakovaně použitelnými komponentami s hladkou integrací AJAX
  • Součástí produktu je databázová integrace s InterBase, MySQL, Oracle®, Microsoft SQL Server a dalšími populárními databázemi
  • Integrovaný nástroj na ladění kódu v PHP
  • Nasazování aplikací v PHP pod Windows, Linux, Solaris a další platformy
  • Podpora internacionalizace aplikací
  • Vývoj databázových aplikací metodou „táhni-a-pusť“ využitím Data Explorer pro InterBase a MySQL
  • Editor kódu s nástroji Code Insight, Code Explorer a Code Templates zjednodušuje a zrychluje zápis kódu v PHP

Knihovna VCL for PHP je založena na nejpopulárnějších skriptech a knihovnách PHP včetně Qooxdoo, Adodb, DynAPI, Smarty, XAjax a JSCalendar. Architektura knihovny komponent byla inspirována knihovnou VCL pro Delphi a je stoprocentně napsána v PHP. Vývojáři mohou vytvářet nové komponenty a začleňovat je do vývojového prostředí nebo upravovat a rozšiřovat existující komponenty podle svých představ. VCL for PHP je knihovna typu open source a je dostupná na SourceForge: http://source­forge.net/pro­jects/vcl4php.

Cena a dostupnost

Delphi for PHP je možno objednávat ihned; k dodání bude ve druhé polovině března. Licence pro nového uživatele je do 25.3.2007 k dis­pozici za zaváděcí cenu 6 600,– Kč. Po tomto datu bude jedna licence stát 7 800,–Kč. Uvedené ceny jsou bez DPH. Další informace o systémových požadavcích, jazycích a dostupnosti najdete na webové adrese http://www.co­degear.com/pro­ducts/delphifor­php, ceny produktů pro ČR a SR najdete na http://shop.co­degear.cz a na stejném místě můžete i podat svou předběžnou objednávku.

O produktu Delphi for PHP se můžete dozvědět více na semináři „DELPHI/VISTA + PHP“, který se bude konat dne 6.3.2007 od 9:30 hodin v Kongresovém sále hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3 – Žižkov. Vstup je zdarma po předchozí registraci na stránce http://www.bor­land.cz/events/del­phivista.html.

Delphi for PHP je součástí rodiny produktů společnosti CodeGear obsahující též nástroje Delphi 2007 for Win32, Delphi for .NET, C#Builder®, C++ Builder® a Developer Studio. Vývojáři se mohou o těchto produktech dozvědět více na vůbec první virtuální uživatelské konferenci s názvem CodeRage 2007, která proběhne ve dnech 12.-16.3.2007. Během této konference bude prostřednictvím internetového připojení poskytnuto více než 50 odborných přednášek, pokrývajících kromě Delphi i produkty JBuilder® 2007 a InterBase. Registrace a úplný program je zveřejněn na http://conferen­ces.codegear.com/co­derage07.

O společnosti CodeGear

CodeGear, dceřinná firma společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), dodává novátorské a vysoce produktivní vývojové nástroje pro široké spektrum vývojářů software, počínaje jednotlivci a konče podnikovými týmy. Produkty společnosti CodeGear umožňují vývojářům vyvíjet na zvolené platformě a zaměřují se na zjednodušování složitých technologií a úloh, takže se vývojáři mohou soustředit na návrh aplikací, nikoli jejich infrastruktury, a zvládat včasné odevzdání projektů. O společnosti CodeGear a jejích produktech se dozvíte více na adrese www.codegear.com. V České republice a ve Slovenské republice je společnost CodeGear zastoupena společností Borland s.r.o.