Hlavní navigace

/tmp/ Creative Destruction

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 19. listopadu 2009 v prostorách Galerie Akademie výtvarných umění v Praze se uskuteční 2. ročník mezinárodního festivalu /tmp/ s podtitulem Creative Destruction. Organizátoři DigiLabu AVU dlouhodobě monitorují výtvarnou scénu okolo technologií Open source, kde na tomto principu vznikl výstavní projekt a hudební stage.

Sdílet

Festival spojil autory, kteří nepodporují současné ekonomické modely závislosti na komerčních softwarech. Díky svému výjimečnému postoji ve společnosti nastavují v tendencích intermedií nové hodnoty a impulzy jako jsou vga hacky Michala Pustějovského, simulace 3D prostoru LPJT Války, Andreje Boleslavského prostorově světelná instalace a suprematická architektura skupiny VALDERON.Michal Pustějovský / empty_white

empty_white využívá Open source hardware Arduino, které v této instalaci vystupuje jako Umělec. Pomocí vga hacku autor eliminuje veškerý hardware. Elektřina je díky Arduinu transformována a zasílána v obrazových balíčcích přímo na šepsované plátno pomocí projektoru.

LPJT Válka / 5×2D=3D

Instalace Lukáše Války je využitím a propojením simulace světa s jeho reálnější variantu, díky důmyslné projekci prostorového videa. 5×2D=3D je sestaveno zpěti poloprůhledných pláten a z projekce videí-obrazů. Projekt instalace je navrhnut a nasimulován s využitím Open source aplikací.

Andrej Boleslavský / světelná instalace

Prostorově světelná instalace Andreje Boleslavského umožňuje divákům zanechávat vlastní světelné stopy a odkazy promítané na plátno. Koncepce interaktivity je postavena na Open source platformě Arduino, zdrojový kód i schéma zapojení jsou volně k dispozici (na webové stránce festivalu).

VALDERON

Skupina umělců se zabývá audiovizuální intervencí do veřejných prostorů. Aktivity neformálního tělesa jsou založené na filozofii Open source. Instalace v rámci projektu Creative Destruction je založena na přítomnosti lidí. Datové informace diváků jsou přenášeny do virtuální „suprematistické stavby“. Vzniklá architektura řetězců a biologických vazeb je projektována. Členové: Tomáš Vavříček a Pavel Čejka.
 

Součásti projektu je Creative Destruction (music
stage), jejíž koncepcí je uvést audiovizuální projekty na bázi
Open source a skladatelé, kteří pracující s analogovými
přístroji.


line up main stage:

20:00 – rootkit {oscillator & C64}

20:45 – ne I {teremin & iPhone}

21:30 – n0|Z--->f|lT3r {Pure Data performance}

22:15 – federsel {post-industrial art}

23:00 – alef-elekronik {acoustic ambient}http://myspace.com/temporaryfile/tmp/
Creative Destruction 

19/11/2009 /čtvrtek/

20:00 – 02:00

Galerie AVU Praha, U Akademie 4

vstup volný