Hlavní navigace

WebStep Linux Center: první linuxové centrum v Brně

Brněnská společnost WebStep s.r.o. oznamuje otevření prvního linuxového centra v Brně. Cílem projektu je představit GNU/Linux veřejnosti jakožto alternativu k operačnímu systému Microsoft Windows a ukázat možnosti jeho nasazení v soukromé, komerční i veřejné sféře.

Sdílet

WebStep Linux Center je situováno na atraktivním místě v centru Brna (Mezírka 1, naproti hotelu Continental), disponuje velikými výložními prostory a kvalitně vybaveným interiérem s řadou kiosků osazených hardwarem IBM/Lenovo.

Každý návštěvník centra má možnost vyzkoušet nejnovější distribuce operačního systému GNU/Linux. Personál centra je taktéž připraven demonstrovat nejrůznější technická řešení založená na linuxových technologiích, např. použití grafických terminálů, využití v počítačových učebnách apod. Specialisté centra poskytují kvalifikované poradenství v oblasti nasazení Linuxu v soukromé, firemní i státní sféře, navrhují optimální řešení, případně je mohou na klíč realizovat.

V linuxovém centru mají zákazníci možnost zakoupit si nejen distribuce Linuxu a značkový hardware (stolní počítače, notebooky i servery), ale i literaturu o Linuxu za zvýhodněné ceny, linuxová zařízení (např. internetový tablet Nokia 770), další software pro Linux, trička s motivy Linuxu, plyšové tučňáky, symbol tohoto operačního systému a další reklamní a propagační předměty.

Jedním z hlavních cílů centra je poskytnout co nejširší nabídku produktů souvisejících s operačním systémem GNU/Linux. Proto WebStep Linux Center, jako pravděpodobně první svého druhu v ČR, vyzývá dodavatele linuxových řešení, SW a jiných produktů k navázání obchodní spolupráce.