Hlavní navigace

Access Palm OS na tabletech Nokia

15. 11. 2007

Sdílet

Překvapivá zpráva přišla ze společnosti Access, která připravuje operační systémy pro mobilní zařízení. K dispozici je totiž nová verze, která je určená pro internetové tablety Nokia s označením N810, N800 a N770. Systém je možno stáhnout zdarma a nainstalovat vedle standardního Linuxu. V systému je pak možno spouštět tisíce aplikací pro platformu Palm OS. Uživatelé by měli reportovat, které programy jim běží a které ne. V současné době je Palm OS pro Nokie označen jako betaverze a nebude vydán oficiálně, dokud se firma nedozví, že v něm běží více než 30 000 aplikací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 11. 2007 12:49

    nula (neregistrovaný)
    Nainstalovat "vedle" Linuxu? Spíš "do" - ten interpreter je obyčejná aplikace, dokonce to způsobně dodávají v *.deb balíčku.

    Zatím jsem zkoušel jen malé aplikace (EasyCalc + ty integrované), ale všechno běželo bezvadně a rychle. A i zadávání textu pomocí Grafiti funguje tak, jak má. Sice se mi trochu nelíbí způsob integrace do systému a to, že zobrazuje Palm aplikace jen v nativní velikosti (i těch 480x320, nebo kolit to je, je na obrazovce 800x480 docela malá plocha). Ale čitelné a použitelné je to perfektně.

    Jen jsem zvědavý na to, jakou nakonec zvolí licenční politiku - demoverze hlásí, že je platná do nejakého 31.5 2008 (nebo tak nějak).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.