Já zase dlouhou dobu řešil problém, že Win7 se nechtěli hibernovat. Zhasla vždy obrazovka, začalo se něco dít, ale proces uspání byl evidentně něčím rychle přerušen a tak se obrazovka vrátila zpět do plochy. Žádná chybová hláška, žádný záznam v událostech, žádný jiný log (prostě klasika :) ). Po reinstalu za chvilku tentýž problém.
Pak jsem zjistil, že se Win odmítnou uspat na disk, když je tam GRUB a je na partition s Linuxem (nikoliv v MBR). Systém si pak asi nebyl jist, jestli se z hibernace dostane, když fyzicky bootuje jiná partition než Wokení. … to sice chápu, ale mohlo to alespoň něco kváknout. :-\
Windows je na rozdíl od linuxu určen pro ten typ lidí kteří (nechtějí vědět, chtěji jen používat :-) ) a pro takové je z principu jaké-koliv kvákání „obtěžující“, řekl bych že to je ten základní důvod proč nic nekváknou :-) je to prostě jen vyhovění těm správným uživatelům.
Pokud ty wokna někdo opravdu potřebujete, tak jsem zkoušel WinXP v kvm na virtuálním disku nebo jak se to jmenuje, takový ten co se vytváří pomocí „qemu-img create …“ a musím říct že pokud má procesor podporu virtualizace, tak běží celkem obstojně, a když si to spustíte s parametrem " -snapshot " tak se ani nedají zavirovat ani jinak poškodit nějakým mrkvosoft-udatem :-)
Mně včera update Windows poslal do kytek driver pro síťovku, takže po restartu prd a ne internet. WHQL driver samozřejmě k hojnu, takže šupky do Debianu, stáhnout nepodepsanej driver a už zase síťuju. Jinak mi ale aktualizace víceméně fungujou.
Takové věci naštěstí v Debianu řešit nemusím. Tam update proběhne bez problémů :)
Mozna slo o nejakou aktualizaci MBR a budte radi, ze to windows nechteli zaktualizovat. Uz nekolikrat se mi totiz stalo, ze aktualizace windows prepsala MBR a misto GRUBu nabehnuly po restartu rovnou windows. Dualboot s windows bych rozhodne uz nikdy nikomu nedoporucil a zvlast ne zacatecnikum, kterym je neustale tak nesmyslne vnucovany.
presne tak. podle toho jak je uzivatel pokrocily…
nejdriv je lepsi virtualizovat linux, potom uz se daj virtualizovat windows, kdyz se s linuxem clovek seznami.
ale zas sou i zkuseny linuxaci, co maj na flashce virtualbox se svym linuxem a nosi si ho mezi nekolikama windowsama (treba v praci a doma).
Hmm to je este celkom dobre ale sesternici sa uz 2× stalo ze spustenim Visty sa MBR pokazila „nadobro“ – nenabootoval ani GRUB takze sa stal notebook prakticky nepouzitelnym tak som musel opravovat z LiveCD (to tiez som sa trochu natrapil kym som na to prisiel ako to spravit)… Teraz windows uz radsej nebootuje zatial asi nemusi :)
Ja cpu vzdycky GRUB do MBR a kdyz se neco pokazilo, tak proto ze jsem si hral :-)
Mam dual s Vistama a porad se aktualizujou, jen mam podezreni ze jen pri vypnuti pocitace z vist. To je to jejich „Nainstalovat aktualizace a vypnout“ :-) Vetsinou davam reset jeste do Linuxu a v pristim bootu do Vist aktualizace stale cekaji. Legracni panove z toho Microsoftu …
Někteří výrobci používají Linux (special distro) na sériové testování sestavy, třeba při odinstalaci zapomněli smazat GRUB. Nebo se jednalo o vrácený NTB, na kterém byl Linux a OEM Win, s tím, že smazaly Linux a OEM jen přeinstalovali a tím nesmazaly GRUB. Kdo ví třeba ten NTB měl kámoš, který tam narval zavaděč pro vyřešení nějakého problému, a zapomněl na něj.
Přesně tak. S automatickýma aktualizacema woken mám ty nejhorší zkušenosti. Po opakovaných potížích které mi na různých pc vyvolaly, jsem je natvrdo zakázal. Je ale pravda, že u věčně rozvrtaného nedodělku jako je Vista, může být zákaz updatů problém. XP i 7 by to snad měly snášet lépe.
stačí nové Ubuntu z Grub 2 a po každom update GRUB si poprehadzuje Ubuntu na hornu pozíciu. Je to jeho vlastnosť ja viem a dá sa to aj odstaviť… ale verzia 1 s tým nemala problémy… takže riešenie je jednoduché. Grub instalovat na inú partíciu ako je MBR a do Win nainštalovať a nakonfigurovať EasyBCD a je po problémoch či z jednej alebo z druhej strany… ale na to stčí pár klikov na internete… v zásade som vždy radšej keď nechám MBR pre Win a Linux si nastavím na samostatný disk so samostatným bootom :)