Hlavní navigace

Amazon nabírá vývojáře DXVK, Mesa a Protonu pro cloudovou herní platformu Luna

15. 12. 2021

Sdílet

Wine víno

Tak jako každé větší filmové studio bezpodmínečně musí rozjet vlastní streamovací službu, zjevně i každá IT korporace musí rozjet vlastní službu pro streamované hraní her za předplatné. U Amazonu se tento projekt jmenuje Luna.

Bezosova firma nyní shání linuxové vývojáře znalé nejen projektů DXVK, Proton a Mesa (to primárně kvůli ovladačům). Z popisu pozic je zjevné, že cílem je provozovat hry pro Windows pomocí Wine (a dalších prvků) na Linuxu a takto nabízet cloudové hraní zájemcům. Výhodou pro komunitu pochopitelně může být, že v případě obsazení pozic může získat nové full-time vývojáře pro tyto open-source projekty.

Amazon má zájem o vývojáře s mnohaletou zkušeností s prací na těchto projektech. Phoronix dále v této souvislosti připomíná, že Amazon spolupracuje s herní firmou Ubisoft, která sama linuxové vývojáře shání.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2021 23:18

  MeeGo - no future

  Po kolikáté již? Ani Stadia se neprosadila, a to do ní Google bušil a snažil se seč mohl. Jako držím palce, ale vidím to na DOA.

 • 17. 12. 2021 8:14

  cc

  To se teprve všechno prosadí. Cloud gaming bude další velká věc a tyto firmy se připravujou už teď, klidně i 10 let dopředu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.