Hlavní navigace

Amazon prodá víc elektronických než papírových knih už i v Británii

8. 8. 2012

Sdílet

Americký Amazon už před časem oznámil, že prodá více elektronických knih než těch klasických papírových. Nyní se stejnou zprávou přišla i britská pobočka. Už v květnu 2011 prodávala dvakrát více e-knih než papírových s pevnou vazbou, nyní už elektronika předstihla papír úplně, i s připočtením brožovaných knih. Od začátku letošního roku se na každých 100 výtisků prodalo 114 elektronických kopií.

Tato čísla nejsou ověřena a zahrnují i prodej papírových knih, které nemají elektronickou verzi. Zároveň ale nezahrnují e-knížky, které jsou ke stažení zdarma. Firma Amazon také uvádí, že vlastníci elektronické čtečky nakoupí až čtyřikrát více knih než v době, kdy čtečku nevlastnili.

Zatím největším elektronickým bestsellerem je kniha Padesát odstínů šedé od autorky EL Jamesové, které se za dva měsíce prodaly 2 miliony kopií. O situaci na českém trhu si můžete přečíst v našem článku Český trh s e-knihami: stále jsme ještě na začátku, recenze čteček naleznete v samostatném seriálu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.