Hlavní navigace

Zdrojové kódy Androidu zatím nevyšly (aktualizováno)

Sdílet

Petr Krčmář 20. 10. 2011

Mnoho uživatelů bylo začátkem roku rozladěno z toho, že Google nezveřejnil zdrojové kódy nového Androidu 3.0 Honeycomb. Firma sice přislíbila, že k tomu časem dojde, ale zatím se tak nestalo. Později firma začala tvrdit, že otevřená bude až další verze 4.0 Ice Cream Sandwich. Teď je ale nový Android venku a zdrojáky k němu stále nejsou.

Obavy potvrdil i Jean-Baptiste Queru, vývojář Androidu, který pracuje v Google. Ten oznamoval zveřejnění GPL částí kódu a zmínil také to, že se nejedná o kompletní zdrojové kódy všech částí systému. Uživatelé se ho zeptali, kdy bude k dispozici celý kód a on jen odpověděl: V tuhle chvíli k tomu nemůžu nic říci.

Vývojář Jakob Sandgren mu jako odpověď píše: Mlčení na tohle téma vysílá špatné signály všem vývojářům, kteří čekají na zdrojové kódy už od minulého vydání. Na konferenci Google I/O jasně zaznělo, že zdrojové kódy budou vydány s uvolněním Ice Cream Sandwich a teď místo toho zaznívá jen „no comment“? A my se ptáme: Je otevřenost Androida nadobro pryč?

Aktualizováno: Go­ogle opět spustil své repositáře se zdrojovými kódy a potvrdil, že hodlá zveřejnit i kódy nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, ale až ve chvíli, kdy bude nový systém na zařízeních.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.