Ano, mas moznost si nainstalovat svoju aplikaciu na prezeranie fotiek, ale... Osobna skusenost: Samsung Galaxy S2. Bateria do vecera nevydrzi a jednym z problemov je aj "Gallery". Cas od casu silno vytazuje CPU a tym telefon vybija. Tak som nainstaloval inu aplikaciu, ktora sa mi paci daleko viac. Vsetko by bolo v poriadku, ale povodna aplikacia je natvrdo spojena s aplikaciou pre fotoaparat. Takze ked tuknem na nahlad po odfoteni tak sa mi obrazok vzdy otvori v povodnej "Gallery". Zakazanie "Gallery" viedlo k tomu, ze zacala padat aplikacia "Camera". Google ma zacina vytacat cim dalej tym viac - zmrsili Google Talk, zrusili Latitude vsade tlacia G+. Tak to dopadne ked ich hlavnym cielom prestane byt kvalita sfotwaru/spokojnost uzivatela ale mnozstvo "dorucenej" reklamy
Idea je to pekna ale bude zavysiet do akej miery bude na pozadi fungovat prave googlacka sluzba. Fakt nemam zaujem aby mi povedzme po odfoteni google automaticky uploadol fotku niekde na ich server s tym ze mi robia sluzbu a ukladaju to do nejakej galerie. Ano moze to vyriesit instalovanie externej aplikacie, len to zasa bude o testovani a hladani jednak funkcnej a potom aj pouzitelnej aplikacie co je fakt "zabava". A potom ako som pisal, ak ale napozadi bude furt bezat nejaky google service ktory sa nebude dat standardne vypnut, len cez nejaky hack alebo nahranim komplet novej romky, tak nech idu tam kam slnko nesvieti.
Ostatne podobne problemy mi robi aj media service odkedy android 4.x pouziva na kopirovanie uz len MTP tak pri kopirovani media suborov dana sluzba na pozadi scanuje adresare a obcas vdaka nej spadne prenos/kopirovanie.
Novinky v Androidu 6.0
Nová aplikace Komunikace Google nahradila aplikace Vyhledávání, Galerie, Kamera, Fotoaparát, SMS a MMS, Hangouts, Mapy, Moje trasy a dokonce i Keep.
Stačí stisknout tlačítko, a vaše fotografie je automaticky nahraná na servery Google. Projde automatickou analýzou, a podle obsahu je zveřejněna rodině, přátelům, rozšířeným kruhům nebo všem. Tváře lidí na obrázcích jsou rozpoznány, a zobrazení jsou vám nabídnuti k zařazení do kruhu Lidé na mých fotografiích. Okamžitě jim můžete poslat zprávu, zavolat jim, být upozorněni, pokud budou opět nablízku, zveřejnit jim své statusy, či sdílet poznámky na ploše, či se s nimi podělit o své záliby. Pokud vyfotografujete nějaké zboží, ihned zjistíte, kde jej lze koupit, nebo ve které restauraci je právě vyfotografované jídlo zrovna dnes na denním menu. Zobrazíte-li si fotografii svých přátel, vyskakovací okno vám ihned nabídne společný oběd či večeři, a nabídne automatickou rezervaci stolu v restauraci podle vašich společných stravovacích návyků. (To asi bude vyžadovat akvizici Foursquare.)
Už se pomalu k tomuto stavu blížíme, a úspěšnost přiřazení osobních dat k náhodnému telefonnímu číslu, bez jakéhokoliv hackování, roste každým dnem.
Je zábavné pozorovat, jak se někteří lidé skrývají na netu pod falešnými identitami, ale nakonec je síť stejně prozradí.
Tip: Vytvořte si nový účet na tolika sociálních sítích, kolik zvládnete. Všechny tyto účty pečlivě provažte, a povolte jim vše, co povolit lze; sdělte jim navzájem jejich hesla, pokud o to žádají; a práskněte jim na sebe (nebo na svou virtuální identitu) vše, co prásknout lze.
Pak si do Kontaktů uložte číslo či e-mail neznámé osoby. Je slušná pravděpodobnost, že se v tu chvíli jedna ze sociálních sítí probudí, a nabídne vám přátelství dotyčné osoby, už s pravým jménem, a někdy i s plnou adresou.