Hlavní navigace

Autor Jenkinse, Kohsuke Kawaguchi, odchází z projektu a zůstane poradcem

24. 1. 2020

Sdílet

Kohsuke Kawaguchi

Kohsuke Kawaguchi na blogu oznámil, že odchází ze společnosti CloudBees a už se nebude zabývat vývojem automatizačního serveru Jenkins. Vývojem se zabýval 15 let a z toho byl 9 let zaměstnancem společnosti CloudBees. Před pár lety jsem měl pocit, že by se nebe zřítilo, kdybych odstoupil. Někdy v roce 2019 jsem si uvědomil, že už to tak necítím, píše Kawaguchi.

Jeho role byla v poslední době spíše symbolická, jak sám říká, asi jako v případě japonského císaře nebo britské královny. To je také důvod, proč tohle oznámení nebude mít téměř žádný praktický dopad na další vývoj Jenkinse.

Kawaguchi se svým dávným přítelem založil další startup Launchable a tomu se teď bude věnovat. Nebude už tedy v CloudBees zaměstnán na plný úvazek, ale zůstane v jeho blízkosti a bude vystupovat jako poradce. Pořád jsem v CloudBees velmi angažovaný, jak finančně, tak i emočně. Zůstávám velkým fanouškem a budu jim dál fandit. Od teď už ale zpovzdálí. 

(Upozornil Věroš Kaplan.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.