Hlavní navigace

Basketbalový klub kvůli aktualizaci Windows málem vypadl ze soutěže

9. 6. 2015

Sdílet

Pokud používáte také Windows, jistě vás mnohokrát rozčílilo dokončování aktualizace, které je prováděno po spuštění systému a nelze přeskočit. Někdy se totiž může protáhnout na pěkných pár (desítek) minut. Své o tom ví basketbalový klub z německého města Paderborn působící v tamní druholigové soutěži, který kvůli aktualizacím málem sestoupil do nižší soutěže.

V zápase proti celku z města Saská Kamenice se totiž dokončování aktualizací na počítači, který ovládá světelnou tabuli se skóre a časomíru, protáhlo téměř na půl hodiny. Zápas byl tedy zahájen až poté a přestože domácí tým zvítězil, kontumačně mu byla výhra odebrána. Z technických důvodů lze totiž zahájení zápasů posunout maximálně o 15 minut.

Právě kontumačně odebrané body znamenaly rozdíl mezi záchranou v soutěži a sestupem, takže se Paderborn pochopitelně odvolal. Liga odvolání nakonec uznala a klub v druhé lize zůstává. Jisté je, že v Paderbornu už budou kritický počítač zapínat vždy alespoň půl hodiny před začátkem zápasu. Pokud se tedy nerozhodnou přejít na Linux.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.