Hlavní navigace

Basketbalový klub kvůli aktualizaci Windows málem vypadl ze soutěže

Sdílet

Roman Bořánek

Pokud používáte také Windows, jistě vás mnohokrát rozčílilo dokončování aktualizace, které je prováděno po spuštění systému a nelze přeskočit. Někdy se totiž může protáhnout na pěkných pár (desítek) minut. Své o tom ví basketbalový klub z německého města Paderborn působící v tamní druholigové soutěži, který kvůli aktualizacím málem sestoupil do nižší soutěže.

V zápase proti celku z města Saská Kamenice se totiž dokončování aktualizací na počítači, který ovládá světelnou tabuli se skóre a časomíru, protáhlo téměř na půl hodiny. Zápas byl tedy zahájen až poté a přestože domácí tým zvítězil, kontumačně mu byla výhra odebrána. Z technických důvodů lze totiž zahájení zápasů posunout maximálně o 15 minut.

Právě kontumačně odebrané body znamenaly rozdíl mezi záchranou v soutěži a sestupem, takže se Paderborn pochopitelně odvolal. Liga odvolání nakonec uznala a klub v druhé lize zůstává. Jisté je, že v Paderbornu už budou kritický počítač zapínat vždy alespoň půl hodiny před začátkem zápasu. Pokud se tedy nerozhodnou přejít na Linux.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?