Hlavní navigace

BeOS opustil hrobku s novým jménem ZETA

1. 11. 2005

Sdílet

Dříve velmi nadějný operační systém BeOS postupně upadal až úplně zahynul a byl pohřben. Nyní byl ovšem probuzen z katalepsie německou společností yellowTAB, aby znovu povstal se jménem ZETA.

K dispozici je ZETA Live CD 1.1. Stahovat budete asi 175 MB ZIP archív, který obsahuje dva .img soubory a jeden .CUE. S nimi si můžete vytvořit bootovací CD.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2005 14:12

  Petr Bren
  Zeta existuje už několik let, jen nebyla volně dostupná ke stažení. Je komerční a proprietární. Více či méně neúspěšných pokusů o revitalizaci zašlé slávy BeOS už bylo několik. Jako nejzajímavější na mě působí svobodný a otevřený Haiku-OS, který teď už taky nově má uživatelsky přívětivé live CD. Je ale otázka, jak se dnes může systém typu BeOS uplatnit. Myslím, že za moderními Linuxovými distribucemi, BSD systémy atd. v mnohém zaostává.
 • 1. 11. 2005 14:34

  Tets (neregistrovaný)
  je to Try&Buy software: ZETA costs Eur 99... Live CD je urceno na vyzkouseni systemu "nanecisto". Myslim, ze nema budoucnost vzhledem ke konkurenci Linuxu a BSD.
 • 3. 11. 2005 22:34

  petr_p (neregistrovaný)
  Zeta is no multi user system. It knows one user, after installation named "baron".
  Thats it.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.