Hlavní navigace

Bitcoinová komunita se distancuje od burzy MtGox

11. 2. 2014

Sdílet

Komunita kolem virtuální měny Bitcoin nelibě nese vyjádření burzy MtGox, která ze svých nedávných problémů viní hlavně samotný protokol Bitcoin. Problém, který zřejmě zapříčinil, že burza vydala některým uživatelům více bitcoinů, než na které měli nárok, se sice týká přímo Bitcoinu, ale je znám a dokumentován už někdy od roku 2011. Vývojáři se ho přitom postupně snaží eliminovat.

Využívat pro získání informace o transakci pouze její hash tak z hlediska burzy bylo nezodpovědné, myslí si většina odborníků na Bitcoin. Další burzy podle všeho používají pokročilejší interní mechanismy ověřující, zda se transakce opravdu uskutečnila, třebaže pod jiným hashem. Své prohlášení k situaci vydala už řada organizací a služeb, včetně Bitcoin Foundation nebo nejpoužívanější peněženky Blockchain.info.

Další služby, jako například různé srovnávače cen, se od MtGoxu distancují a nadobro ho přestávají podporovat. Ať už současná situace dopadne jakkoliv, MtGox pravděpodobně skončí v zapomnění. Ještě minulé jaro, kdy Bitcoin zažíval největší boom, přitom burza měla cca 80% tržní podíl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.