Hlavní navigace

Blackphone s PrivatOS slibuje dokonalou ochranu soukromí

15. 1. 2014

Sdílet

Dnešní smartphony jsou opravdu chytré a šikovné, ale nalijme si čistého vína. Pohodlí je vykoupeno nutností sdílet o sobě mnoho osobních dat a poskytovat je třetím stranám. Firmy Geeksphone a Silent Circle oznámily Blackphone, projekt chytrého telefonu, který klade co největší důraz na soukromí a bezpečí uživatele.

Nepůjde přitom o žádnou ošklivou krabici, jak byste mohli tušit, ale o vcelku elegantní zařízení spadající do vyšší třídy. Hardwarovou a distribuční stránku má na starosti španělský Geeksphone, který se v posledních měsících blýskl smartphony s Firefox OS, a o software se postará Silent Circle, firma zaměstnávající řadu věhlasných bezpečnostních odborníků. Jejím zakladatelem a prezidentem je tvůrce standardu PGP Phil Zimmermann.

V Blackphonu poběží patřičně upravený Android doplněný o další šifrovací funkce a bezpečnostní vrstvy. Systém dostal název PrivatOS. Detaily zatím neznáme, více informací bychom se měli dočkat v Barceloně na Mobile World Congress 2014, který se uskuteční na konci února. Souběžně budou také spuštěny předobjednávky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.