Hlavní navigace

Britové mají po Brexitu zablokovaných 81 tisíc domén .EU

7. 1. 2021

Sdílet

EU razítko Evropská unie

Podle pravidel registrace domén v .EU musí být držitel občanem Evropské unie nebo v ní jako firma sídlit. Odchod Velké Británie z EU tedy měl dopad i na tuto oblast, jak před dvěma lety varoval registr EURid. Od 1. ledna 2021 je pozastaveno 81 tisíc domén. Zároveň bylo zablokováno zhruba 50 tisíc držitelů domén v registru.

V tuto chvíli nejsou domény v zóně a není na nich tedy možné provozovat žádnou službu. Držitelé mají tři měsíce na provedení potřebných změn, mohou například převést doménu na firmu sídlící v EU nebo na nějakého jejího občana. Pokud tak neučiní, vypadne doméně 1. dubna 2021 z registru a od 1. ledna 2022 bude volná k nové registraci.

Před dvěma lety přitom bylo v registru přes 300 tisíc domén registrovaných z Británie, jejich provozovatelé měli dva roky na převod domény, čehož evidentně velká většina držitelů stihla využít. Řada z nich doménu opustila a služby přesunula do jiné TLD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.