Hlavní navigace

Bude prohlížeč Vivaldi open-source? Je to možné, říká jeho šéf

15. 4. 2016

Sdílet

Jaká budoucnost čeká prohlížeč Vivaldi, který nedávno vyšel ve finální verzi a který jsme v recenzi pochválili? Na hodně otázek odpověděl zakladatel a CEO společnosti Jon von Tetzchner v AMA na ReddituProzradil například, že mezi aktuální priority patří přidání e-mailového klienta a synchronizační služby. Naopak není fanouškem integrovaných blokátorů reklam – to by nechal na rozšířeních.

Zajímavá je také informace, že zvažuje otevření prohlížeče. Ještě v dobách Opery byl von Tetzchner proti tomu, ale přístup k open source se od té doby hodně změnil, koneckonců Vivaldi staví na open-source Chromiu. Úpravy v samotném Chromiu Vivaldi zveřejňuje už nyní, ale to navrch, tedy hlavní přidaná hodnota, zatím open-source není.

Server Reuters zase von Tetzchner nechal nahlédnout na obchodní stránku věci. Sám vlastní 90 % společnosti, zbytek tvoří menší podíly zaměstnanců. A prodej společnosti prý není v krátkodobém ani dlouhodobém plánu. K udržitelnosti firmy by mělo stačit, když prohlížeč bude používat pět miliónů lidí, což je určitě dosažitelné číslo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.