Hlavní navigace

Byla vydána úplně poslední verze přehrávače Flash, přestane fungovat 12. ledna

10. 12. 2020

Sdílet

Flash 2020

Společnost Adobe vydala úplně poslední aktualizaci přehrávače Flash. Před třemi lety bylo oznámeno, že Flash na konci letošního roku přestane být podporován tvůrci prohlížečů i společností Adobe. Odstraňuje ho prohlížeče Chrome, FirefoxEdge a třeba i balík LibreOffice.

Pokud jste provozovali web závislý na podpoře přehrávače Flash u klientů, měli jste se ho už dávno zbavit. Flash je nadobro mrtvý a zmizí z prohlížečů i současného webu. Ve své době významně pomohl rozvoji multimédií na webu, prohlížeče ale od té doby prošly evolucí a dnes Flash způsobuje mnoho bezpečnostních problémů a je nadbytečný. Mobilní platformy jej vlastně nepodporovaly pořádně nikdy.

Současná verze přestane přehrávat obsah už 12. ledna, což je skutečně definitivní datum konce této kapitoly historie internetu. Za ta léta vznikla celá řada různých aplikací či flashových her. Řada z nich je uchována díky webu Internet Archive, který je umí zpřístupnit díky svobodnému emulátoru Ruffle.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.