Hlavní navigace

Carrier IQ prý neukládá SMS ani další uživatelská data

Sdílet

Petr Krčmář 7. 12. 2011

Celý mobilní svět zuří, protože byl objeven program Carrier IQ, který je předinstalován v mnoha mobilních telefonech (včetně Androidu a iPhone) a má možnost sledovat veškeré dění v telefonu a posílat jej operátorovi. Už se našli lidé, kteří se podívali tomuto „rootkitu“ na zoubek a zjišťovali, co přesně umí a co by potenciálně umět mohl.

Ukázalo se, že program není schopen zaznamenávat SMS, e-maily, či obsah webových stránek, i kdyby operátoři chtěli. Program dokáže sledovat, kam uživatel volá, ale tuto informaci už stejně jeho operátor z principu musí mít. Program naopak nedokáže sledovat stisky ostatních tlačítek mimo volby telefonního čísla. Je ovšem schopen za určitých okolností zjišťovat polohu uživatele podle GPS a odesílat URL navštívených webů včetně těch s HTTPS.

Ve zprávě se přímo píše, že program není schopen v současné době poskytovat detaily o komunikaci uživatele, kromě výše zmíněných výjimek. Pro přidání nových schopností by musel být program modifikován, nestačí jen zapnout nějaké rozšířené volby. Operátoři tedy nemohou o uživatelích zjišťovat více.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.